Hande Yener, gurbetçi Türk şarkıcılara 'amele' dedi

Hande Yener, gurbetçi Türk şarkıcılara 'amele' dedi.8442
  • Giriş : 25.06.2008 / 11:24:00

Hande Yener, Almanya'da vereceği konseri iptal etti ancak organizatörlerin kaporasını geri ödemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hande Yener 11 Mayıs Pazar günü Hannover şehrinde vereceği konseri 'Gurbetçi amelelerle sahneye çıkmam' diyerek  tanıtımları döndüğü halde iptal etmiş. Kaparoyı geri ödemediği için sanatçı hakkında suç duyurusunda bulunulacak.

11 Mayıs Pazar günü Hannover şehrinde konser vermek için anlaşan Hande Yener son gün verdiği sözünden geri dönmüş. 'Gurbetçi amelelerle sahneye çıkmam' diyen Yener aldığı koparayı da iddialara göre geri ödememiş. Konseri organize eden Factor Müzik sadece verdikleri kaporayı geri alsalar duruma razılar. Hande Yener'in vereceği konser için 20 gün önceden televizyonlarda ve gazetelerde ilan dönmeye başlamış. Factor Müzik adına konuşan Factor Müzik, Hande Yener'in kendilerini dolandırmaları ile ilgili olarak yoladıkları basın bülteninde ''İnsanları aşağılayan Avrupa’da yaşayan Türklere ‘gurbetçi amele’ diyen bu ikilide bir zamanlar yaptıkları tezgahtarlık yada garsonluk gururları kalmamıştır' ifadelerine yer veriyor.

İŞTE Hande Yener HAKKINDA YAZILAN BASIN BÜLTENİ

Hande Yener ve sevgilisi Abdülkadir Doğulu tarafından dolandırıldık…

11 Mayıs Pazar günü Almanya’nın Hannover şehrinde gerçekleşecek konsere ‘gurbetçi amelelerle aynı sahneye çıkmam’ diyerek 11 Mayıs Pazar günü Adana’dan İstanbul’a uçmuş ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kaçmıştır. Bahane olaraktan kendisinden önce çıkacak alt grupları Avrupa’da yaşayan Türkler olduğu için ‘’gurbetçi amelelerin çıktığı sahneye çıkmam’ diyerek konsere uçmamıştır. Bir buçuk aydır menajeri Abdulkadir Doğulu tarafından paramızı geri alma vaatleriyle kandırıldık. Hatta yerine başka konser yapalım bu sorun ortadan kalksın dediğimizde konser tarihlerinin hepsinin dolu olduğunu söyleyerek işten kaçmıştır. Bir önceki konserimize Hollanda’nın Amsterdam şehri olduğu için konsere üç gün önceden gidip konserlerini gerçekleştirmişlerdir. Piyasaya bir trilyon borçları olduğundan bahseden Hande Yener’in sevgilisi ve menajeri Abdülkadir Doğulu çek vermeyi teklif etmiştir. Bunu da kabul etmemize rağmen yine karar değiştirmiştir. Bu güne kadar Hande Yener ve menajeri tarafından oyalandık. Tarafımızdan 8900 euro kaparo ücreti olarak ödenmiştir. vizeleri tarafımızdan alınmıştır.uçak biletleri süit odalar ve ekstra masraflar yapılmıştır. İtalya’dan dansçılarına kadar biletleri alınmıştır. Almanya’dan isteğe bağlı tommister ayarlanmış ve paraları ödenmiştir. Bu kadar yapılan masrafa rağmen aldıkları parayı bile iade etmemişlerdir. İnsanları aşağılayan Avrupa’da yaşayan Türklere ‘gurbetçi amele’ diyen bu ikilide bir zamanlar yaptıkları tezgahtarlık yada garsonluk gururları kalmamıştır. Gerekli evraklar tarafımızda mevcuttur. En kısa zamanda maddi ve manevi tazminat davası açmakla yükümlü kaldık. Bu yapılan haksızlığı siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla paylaşmaya mecbur kaldık…

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious