Hanefi Avcı: 'YİMPAŞ dosyasını görmedim'

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Edirne Emniyet Müdürü Hanefi Avcı "Adımın bu konuyla gündeme gelmesinden rahatsızlık duyuyorum." dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

YİMPAŞ dosyasının Uzanlar dosyası ile birlikte istendiğini hatırlatan Avcı, "Söz konusu dosya benim zamanımda istenmişti. Ben Edirne'ye geldiğimde dosyanın geldiğini öğrendim. Dosyayı görmedim." açıklamasını yaptı.
"2002 yılında İsviçre ile yaptığımız görüşmelerde bir çok konuyu da ele almıştık. Bu sırada yetkililer, Türk firmalarının para trafiğinden bahsedince konunun üzerine düştük. Konuyu Türkiye'de gerekli kurumlara bildirdik. Hızlı bir şekilde yazışmalar yapıldı ve dosya istendi." diye konuştu.
İsviçre'de YİMPAŞ isimli şirketin, paranın bir kısmı şirkete, bir kısmı da şahısların üzerine geçirildiği bilgisinin geldiğini ifade eden Hanefi Avcı, "Bu kişilerin firma yetkilisi olup olmadığını bilmiyoruz. Biz de gerekli yerlere bilgi vererek dosyanın istenmesini talep ettik. Bu tarihte ayrıca Uzanlarla ilgili bilgi almıştık ve o dosyayı da istemiştik. YİMPAŞ dosyasını ben görmedim. Bence gazeteler hep aynı konuyu yazıyorlar. Her seferinde benim ismim de geçiyor ve bu da beni rahatsız ediyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious