Hangi aşk kazanacak?

  • Giriş : 12.02.2007 / 00:00:00

14 Şubat Sevgililer Günü bu yıl, Fenerbahçe’nin Hollanda’nın AZ Alkmaar takımıyla oynayacağı UEFA kupası maçına denk geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Evlilik danışmanı ve psikolog Alanur Özalp, çiftleri uyardı: “Bunu tatlı bir tesadüf olarak kabul edin, kavga etmeyin.” Psikolog Özalp’ın çiflere önerileri ise şöyle: “Çiftler Fenerbahçeliyse maçı birlikte izleyebilir, 14 Şubat’ı sonra kutlayabilirler. Ama kadın futbolla ilgilenmiyor, erkek maça gitmek istiyorsa kutlamayı gündüz saatlerinde yapabilirler. Ya da erkek, eşi veya sevgilisiyle en azından öğle yemeğini birlikte yemeli. Kadına alınabilecek küçük bir hediye de erkeğin maç izlemesini affettirebilir.

Sol kulağına fısıldayın
ABD’li bilim adamlarının yaptığı bir araştırma, sevgiliye söylenen güzel sözlerin sol kulağa fısıldandığında daha çok akılda kaldığını ortaya koydu. Çünkü sol kulağı, duyguları kontrol eden beynin sağ tarafı yönetiyor. Dolayısıyla sevgi sözcükleri sol kulağa fısıldandığında daha etkili oluyor. 100 kişi üzerinde yapılan araştırmada sol kulağa fısıldanan sözlerin yüzde 70’i hatırlanırken, sağ kulakta bu oran yüzde 58’de kaldı.

Ünlülere sorduk: Maç mı aşk mı?

Ne yardan ne serden
Mehmet Ali Erbil: Eşimle başbaşa özel bir gece geçireceğiz. Ama Fener’in maçını da özel gecenin içine adapte edip keyifli bir ortamda izleriz.

Tabii ki maç
Ercan Saatçi: Eşimle Fenerbahçe’nin hiçbir maçını kaçırmayız. 14 Şubat’ta da maça gidip izleriz. Ama maçtan sonra eşime sürpriz bir program yaparım.

İkisi de değil
İbrahim Tatlıses: Maalesef Sevgililer Günü’nün gecesinde sahne alacağım, maç saatinde uçakta olacağım.

Önce maç, sonra aşk
Hande Yener: Sevgilim de Fenerbahçeli olduğu için önce evde maçı seyredeceğiz. Ardından da sevgililer gününü kutlayacağız. Böylece ne maçı ne de sevgililer gününü kaçıracağız.

14 Şubat soytarılık
Ahmet Çakar: 14 Şubat’ta isterse gül bahçesi sunsunlar önemi yok çünkü ilişkilerin yüzde 80’i yapmacık. 14 Şubat soytarılıktır. Tüketim endüstrisinin tezgahladığı bir oyun.

Önce tabii ki aşk
Deniz Akkaya: 14 Şubat Sevgililer Günü. Aynı gün Fenerbahçe çok önemli bir maça çıkacak. Fener’e elbette başarılar diliyorum ama benim için önce tabii ki aşk.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious