Hani ana gibi yâr olmazdı?

Hani ana gibi yâr olmazdı?.14279
  • Giriş : 19.10.2008 / 10:55:00

2 yaşında terk ettiği oğluna kavuşan ve başucunda ağlayarak poz veren anne, 4 ay önce tüm Türkiye'den yağan 8 bin YTL'lik yardım paralarıyla kayboldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mersin'de üzerine tiner dökülerek ateşe verilen 18 yaşındaki Doğan Dişçi, 16 yıl sonra yoğun bakımda kavuştuğu annesinin, kendisine yardım için toplanan 8 bin YTL'yle ortadan kaybolduğunu iddia etti.

26 Nisan 2008 tarihinde 150 YTL'lik cep telefonu borcunu ödemediği gerekçesiyle tartıştığı 4 kişi tarafından üzerine tiner dökülerek yakılan Doğan Dişçi, Mersin, Gaziantep ve Adana'da gördüğü tedavilerin ardından taburcu oldu. Kuzeninin evinde kalmaya başlayan Dişçi yaptığı açıklamada, 16 yıl sonra hastanedeki doktorlarının girişimiyle 2 yaşındayken kendisini terk eden ve Ulus'ta kapıcılık yaparken bulunan annesi Gülçin E'ye kavuştuğunu hatırlattı. Dişçi, annesinin, kendisi hastanede yatarken bir televizyon programı tarafından toplanan 8 bin YTL tutarındaki yardım paralarını alarak kaçtığını ileri sürdü.

HANİ ANA GİBİ YAR OLMAZDI

Bakıma ve yardıma muhtaç olduğunu belirten Dişçi, kimsesi olmadığı için bakımını amcasının oğlu Necati Dişçi'nin üstlendiğini, ancak onun da maddi gücünün olmadığını söyledi. Dişçi, “Annem parayı aldı ortadan kayboldu. Benim yardıma ihtiyacım var. Devletin bana sahip çıkmasını istiyorum” dedi. Doğan Dişçi'nin amcasının oğlu Necati Dişçi de, sahip çıkan olmayınca Doğan'ı evine getirdiğini ifade ederek, “Doğan hastaneden taburcu olduğunda sahip çıkan olmadı. Ben de onu alıp evime getirdim. Benim de durumum müsait değil. Devletin Doğan'a yardımcı olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Yoğun bakımda ağlatan buluşma

Dünyaya getirdiği çocuğunu 2 yaşındayken bırakıp giden anne Gülçin E. ile vücudunun yüzde 60'ı yanan oğlu Doğan Dişçi, hastanenin yanık merkezinde biraraya gelmiş, Dişçi, "Yavrum seninle burada mı kavuşacaktık?” diye ağlayan kadının annesi olduğunu öğrenince gözyaşlarına boğulmuştu. Konuşamayan, hareket edemeyen, gözünden yaş akan oğlu ile annesinin buluşması tüm Türkiye'yi ağlatmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*