Hani kıvanç ve tasada birlik olmalıydı?

Hani kıvanç ve tasada birlik olmalıydı?.10867
  • Giriş : 30.10.2008 / 23:54:00

Kılıçdaroğlu öyle bir çelişkiye düştü ki hem kendisi, hem de kendisini dinleyenler düşünmeden edemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, toplumlarda kıvanç ve tasaların bir olması gerektiğini söyledi. Buna aykırı politika oluşturanlara karşı çıkılması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu'nun sözleri, 29 Ekim kutlamalarına katılmayan CHP'nin tutumuyla uyuşmadı.

Kılıçdaroğlu, bir toplantıya katılmak üzere gittiği Antalya'da CHP İl Başkanlığı'nı da ziyaret etti. Burada CHP İl Başkanı Ömer Milli ve partili belediye başkanlarının yanı sıra yaklaşık 100 kişilik bir grup tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin yerel seçimlerle birlikte kırılma noktasına gireceğini iddia etti. Daha önce kamuoyuna açıkladığı dosyalardan örnekler veren Kılıçdaroğlu, onlara benzer pek çok olay ve dosyayı önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını belirtti.

007 KILIÇDAROĞLU DOSYALARI SÜRECEK

"AK Parti'nin gerçek yüzünü, Müslümanlık maskesi dahil indireceğiz." diyen Kılıçdaroğlu, insanlığın yoksulluğunu acımasızca sömürüp onları oy deposu olarak görenleri kamuoyuna teşhir edeceklerini ifade etti.
Kılıçdaroğlu'na, daha sonra DTP'lilerin Meclis'te federasyon önerisiyle ilgili broşür dağıtması soruldu.

"PARTİLER TOPLUMU BİRLEŞTİRMELİ "

Kılıçdaroğlu, her siyasi partinin, anayasanın öngördüğü koşullarda politika yapması gerektiğini söyledi.

Partilerin toplumu birleştirme, kardeşlik duygusunu pekiştirme, insanları bir araya getirme yolunda politika yapmak zorunda olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, aksinin toplumda kopmalara, iç kavgalara, huzursuzluğa yol açacağını vurguladı. Kılıçdaroğlu, ister DTP, ister başkası olsun, ayrışma yolunda politika yapan bütün partilere karşı olduklarını kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının, tasada da kıvançta da beraber olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Anayasanın temel ilkesi vardır. Tasada ve kıvançta beraber olma toplumu oluşturmalıyız. Anayasamız öyle der. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları tasada da kıvançta da beraberdir. deprem olduğu zaman koşuyoruz. Milli Takım kazandığında seviniyoruz. Bir vatandaş herhangi bir yerde haksızlığa uğradığı zaman üzülüyoruz. Bu tasada ve kıvançta beraber olmaktır. Ama siyasal partiler, bunu bozacak politikalar oluşturup, bunu bozacak bilgiler, broşürler, deklerasyonlar hazırlarlarsa doğru bir uygulama değildir. Buna her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının karşı çıkması gerekir. Tabi doğal olacak CHP'de karşı çıkıyor bu tür uygulamalara." diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU "BİRLEŞTİRMELİYİZ" DİYOR, BAYRAM KUTLAMASINA KATILMIYOR

Partilerin temel görevinin halkı birleştirmek, toplumda kardeşlik bilincini geliştirmek olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun yöneticisi olduğu CHP'nin, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları da dahil devletin hiçbir kutlamasına katılmaması da kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*