Hanımağa yeniden cezaevinde

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Tahliye edilen "Hanım Ağa" yeniden cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cezaevinden serbest bırakıldığı gün hakkındaki çeşili suçlardan dolayı yakalanan Akkuş sorgusunun ardından tekrar cezaevine gönderildi.
İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesinde ''Telefonla hakaret, tehdit, silahla tehdit, ruhsatsız silah taşımak ve kasten adam yaralamaya teşebbüs'' suçlarından yargılandığı davadan üç gün önce tahliye ediledikten sonra Kırklareli E Tipi Cezaevi çıkışında gözaltına alınan Güniz Akkuş, "Silahlı suç örgütü kurmak , Gaspa eksik teşebbüs ve adam yaralamaya teşbbüs" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Akkuş'un ifadesinde, " Ben halkın içinden geldim. Fakir dostuyum ve her şeyden önce Türk kızıyım"dediği öğrenildi.

İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü"nde bir gün sorgulanan Güniz Akkuş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı çıkarıldı. Poliste susma hakkını kullandığı öğrenilen Akkuş, Savcı Zekeriya Öz tarafından yaklaşık 5 saat sorgulandı. Akkuş'un ifadesinde, "Telefon kayıtlarında yaptığım konuşmalar bir karşılıktı. Bana ne dendiyse aynısını onlara iade ettim. Çete kurmadım. Çetede yanımda olduğu söylenen kişileri tanımıyorum. Zenginden alıp fakire vermedim. Ancak muhtaçlara yardım ettim. Fakir dostuyum. Halkın içinden geldim. Her şeyden önce Türk kızıyım. Reina'nın sahibini tehdit etmedim. O amaçla gitseydim kötü şeyler olurdu. Adam yaraladığım söyleniyor. Eğer öldürmek isteseydim direk kafasına sıkardım. Sadece yere ateş ettim" diye konuştu.

Akkuş "Silahlı suç örğütü kurmak, gaspa eksik teşebbüs ve adam yaralamaya teşebbüs" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi Mahkeme tarafından yeniden sorgulanan Akkuş, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Beşiktaş'taki adliye binasına getirildiği sırada üzerindeki Türk Bayrağı tişörtüyle ve ''Ne mutlu Türküm diyene'' şeklinde bağırmasıyla dikkat çeken Akkuş'un üzerinde bu kez arkasında Brezilya yazılı tişört giydiği görüldü. Yine yüzünden gülücükler eksik olmayan Akkuş'un gözaltına alındığı sırada üzerinde bulunan Türk Bayrağı motifli tişörtü, ''Bayrak Kanunu'na muhafelet'' gerekçesiyle çıkarttırılarak başka bir tişört giymesi sağlandığı öğrenildi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious