Hanımlar hünerlerini aşure yarışmasında gösterdi

  • Giriş : 09.02.2006 / 00:00:00

Hanımlar Derneği, 'Aşure Günü' dolayısıyla aşure yarışması düzenledi, birbirlerine hünerlerini gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yarışmanın juri üyeliğini Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Peker, Milli Eğitim Müdürü Faruk Arboğa, Devlet Hastanesi Başhekimi Şükrü Acar, belediye başkan yardımcıları ve milli eğitim şube müdürleri yaptı.
Bütün aşurelerin lezzetinin birbirinden güzel olması nedeniyle juri üyeleri en güzel aşureleri seçmekte zorluk çekti. Aşurelere sırayla puan verilerek en güzel aşureler seçildi. Yarışmada 95 puanla Ayşe Karaman birinci, 90 puanla Yüksel Sualp ikinci ve 88 puanla Naime Akdağ üçüncü oldu. Dereceye girenlere dernek üyeleri tarafında çeşitli hediyeler verildi.

Aşure yarışmasını günün önemi ve toplumun bilinçlendirilmesi için yararlı bulduklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Emin Peker, "Hanımlar derneğinin önemli bir günü böyle bir etkinlikle anmasını çok anlamlı buluyorum. Tarihte yaşanan bazı önemli olayların bu önemli bir güne denk gelmesi ve Peygamber efendimizin bu önemli gün için bazı rivayetlerde bulunması adına dernek üyelerinin günün adına böyle bir yarışma düzenlemelerini güzel bir çalışma olarak görüyorum." şeklinde konuştu.

Dernek üyelerinden İlknur İkizek ise aşure gününü güzel, anlamlı bir şekilde anmak adına dernek üyeleriyle böyle bir karar aldıklarını, sosyal gelişim adına yararlı olacağını düşündüklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious