Haniye istifa edecek mi?

  • Giriş : 26.05.2007 / 03:40:00

Yerel kaynaklare göre Filistin Başbakanı Haniye'nin istifasını vereceği ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yerel kaynaklare göre, kimin ortaya attığı bilinmeyen söylentilerde, Filistin Başbakanı'nın, İsrail'in Gazze Şeridi ve Batı Şeria'daki saldırılarını 72 saat içinde durdurmaması durumunda istifasını vereceği ileri sürüldü.

Söylentilerin yayılması üzerine başbakanlığa yakın kaynaklar, yerel haber sitelerine, bunun doğru olmadığı açıklamasını yaptılar. Ma'an Ajansı, adını vermediği başbakana yakın bir kaynağın, Haniye'nin istifa edeceği iddialarının yalan olduğunu dile getirdiğini bildirdi.

Aynı kaynak, Haniye'nin, başta Arap ülkeleri olmak üzere uluslararası topluma çağrıda bulunarak, İsrail'in Gazze Şeridi ve Batı Şeria'daki saldırılarını durdurması için destek istediğini dile getirdi. Haberde, Haniye'nin, bu tür saldırılara son verilmesi için baskı yapma çağrısında bulunduğu, böyle giderse barış olmayacağını ve bu tür saldırıların bölgede güvenlik ve istikrara hizmet etmeyeceğinin altını çizdiği belirtildi.

İSRAİL ORDUSU: “KASSAM ATMAYA GİDENLER HEDEF ALINDI”

Bu arada bu akşam İsrail füzelerinin vurduğu araçta ölenlerin 3'ünün de Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları militanları olduğu doğrulandı. Selahaddin Caddesi üzerinde seyrederken vurulan araçta 3 kişinin bulunduğu ve 3'ünün de öldüğü belirlendi.

Araçtakilerden birinin, El Kassam Tugaylarının önde gelen isimlerinden Raed Gaddas olduğu bildirildi. Gaddas'ın, geçen yıl 22 Mayıs'ta, Hamas ile El Fetih arasındaki sokak çatışmalarının yoğunlaştığı dönemde, Gazze'de Ürdün Büyükelçisi'nin şoförü Halid Radayda'nın öldürülmesinin sorumlusu olduğu da kaydediliyor.
Şifa Hastanesi yetkilileri, vurulan araçtakilerin bedenlerinin parçalanmış ve yanık olarak hastaneye getirildiklerini de söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious