'Hantal devlet yapısını aktifleştiriyoruz'

  • Giriş : 25.02.2006 / 00:00:00

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Niğde Valiliğinde yaptığı açıklamada hantal devlet yapısını daha aktif hale getirmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Coşkun burada yaptığı açılmada, artık her şeyin Ankara'dan karara bağlandığı, hizmetlerin Ankara'dan yürütüldüğü bir Türkiye'nin dünyadaki gelişmelere ayak uydurmasının mümkün olmadığını ifade etti.

Hantal devlet yapısını aktifleştirmeye çalıştıklarını belirten Coşkun, "Hantal devlet yapısının daha aktif bir hale getirilmesi için bir dizi kararlar aldık. Yasalarda değişiklikler yaptık. Büyük ölçekli kamu yasasını gerçekleştiremedik ama önemli adımlar attık. Gelişen sürecte valiliklerimize ve belediyelerimize çok önemli görevler düşmektedir. Hükümet olarak suyu, yolu, elektriği olmayan köy görmek istemiyoruz. Genel anlamda eğitim, sağlık, adalet ve güvenlik konusunda çok önemli gelişmeler oluyor. Milleti temsil eden vekillerimiz eğer yerel yönetimlerle uyum içinde çalışırlarsa başarı daha kolay elde edilir" dedi.

Valilikten sonra AK Parti İl teşkilatını ziyaret eden Coşkun, Organize Sanayi Bölgesi'ne geçerek Sinerji Odak Bürosunu hizmete açtı ve İşadamlarıyla bir toplantı yaptı. Doğanlar Tekstil fabrikasında incelemelerde bulunan Coşkun, Birleşik Koyunlulular (BİRKO)A.Ş.'nin ihracat departmanını hizmete açtı ve yeni halı fabrikası tesisinin temelini attı. Daha sonra Bor ilçesine geçerek tabakhanesi esnafını ziyaret eden bakan Coşkun, özelleştirme kapsamına alınan Bor Şeker fabrikasında incelemelerde bulunarak, işçilerle konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious