'Hapishaneye Gazete' kampanyasına destek yağdı

  • Giriş : 12.03.2006 / 00:00:00

Avrupa’da çalmadık kapı bırakmayan Zaman gazetesinin, yedi yıldır sürdürmüş olduğu hapishanelere gazete gönderme kampanyasına toplumun değişik kesiminden destek yağmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaklaşık üç hafta önce Zaman gazetesiyle beraber verilen haftalık Ailem ekinde, ayrıntılı bir şekilde anlatılan Türk mahkumlarının imdadına Türk işadamları yetişti. Almanya genelinde 6 bin civarında Türk mahkumunun bulunduğu hapishanelere gazete göndermek isteyen birçok işadamı gazete bürolarımızın kapısını çaldı.

Mustafa Özgün (Rheinland firması): Uzun yıllardır Almanya’da yaşamını sürdüren bir işadamı olarak, burada yetişen neslin içine düştüğü durumu yakından görmekteyim. Bu tip kampanyaya katılmayı bir işadamı olarak kendime görev biliyorum.

Abdullah Bahadır (AGH Metal): Ailem dergisini okuduktan sonra ‘ben niye bir gazete göndermiyorum’ diye düşündüm. O insanların topluma yeniden kazandırılması adına çok güzel bir girişim.

Mustafa Mahiroğlu (Cosmos Tekstil): ‘İçeride dört duvar arasında olan kişilerden biri de ben olabilirdim’ diye düşündüğümde, ‘acaba ne yapardım?’ İnanın ki herkes böyle düşünse o insanlar bir daha oralara düşmez.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious