Haraç çetesi büyük darbe vuruldu

Haraç çetesi büyük darbe vuruldu.11420
  • Giriş : 26.12.2008 / 10:09:00

İşadamlarından zorla para alan çete çökertildi. 5 ayrı ildeki 11 işadamını tehdit ederek gayrimenkullerine el koydular!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturdukları ve 5 ayrı ildeki 11 iş adamını tehdit ederek para ve gayrimenkullerine el koydukları bildirilen bir çete ortaya çıkarıldı. Olayla ilgili 19 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturan bir grubu tespit ederek projeli bir çalışma başlattı. ''Hamle'' adı verilen operasyon kapsamında liderliğini Arif S'nin yaptığı Erol M, Mücahit K, Şahin G, Durak D, Hasan D, Şakir A, Ali D, Beytullah A, Harun S, Yücel B, Serkan G, Oğuzhan S, Şevki S, Halime Ü, Ali E, Erol E, Mustafa D ve Murat K adlı kişiler gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerle birlikte 8 adet çeşitli marka ve çapta silah, 154 fişek, 49 boş kovan, 1 polis kimliği, 1 plaka, çok sayıda senet, çek, dekont ve çek kayıt defteri ele geçirildi.

Gözaltına alınan kişilerin Ankara Siteler'de perdecilik yapan iş adamı İ.Ç'yi tehdit ederek 250 bin YTL'sini, cip ve Etimesgut'taki bir evini zorla aldıkları belirlendi. Zanlıların Antalya Kemer'de iş adamı olan A.Ç adlı kişiyi kaçırarak hürriyetini tahdit ettikleri ve yaklaşık 300 bin YTL'sine el koydukları bildirildi.

Suç örgütünün ayrıca Konya'da tekstilcilik yapan N.Ü. adlı iş adamını, Kırşehir'de M.B. adlı iş adamını, Ankara'da E.Ç, V.B, U.G, M.T, U.Y, S.Ü. ve F.D. adlı iş adamlarını da tehdit ederek para ve mallarını almaya çalıştıkları ortaya çıkarıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünde sorgulamaları tamamlanan zanlılar adliyeye gönderildi.

Ankara Adalet Sarayı'na getirilen zanlılar, Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildi.

Zanlılar, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili tarafından sorgulanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*