Haraç çetesi çökertildi

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

İstanbul ve Bursa'da çok sayıda adam yaralama olaylarını gerçekleştirdiği tespit edilen ve Alaattin Çakıcı'nın eski adamı Mücahit G.'nin çetesi çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin operasyonu sonucu 1'i kadın 11 kişi yakalanırken, çetenin müzik yapımcısı Erol Köse'yi gasp amaçlı tehdit eden kişiler olduğu da belirlendi.

İstanbul Kadıköy'de ve Bursa'da çok sayıda haraç istenilmesi, gasp, tehdit ve yaralama olaylarını gerçekleştirdiği tespit edilen çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri 18 Temmuz 2006 günü çeteye yönelik İstanbul ve diğer illerde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlar neticesinde çetenin lideri konumundaki Alaattin Çakıcı'nın eski adamı olduğu öne sürülen Mücahit G.'nin de aralarında bulunduğu 11 kişi yakalandı.

Yakalanan çetenin özellikle iş adamlarını ölümle tehdit ettiği, bazı işyerlerini haraç amacıyla silahla sindirdiği ve ayrıca ilaç yolsuzluğu olaylarına karıştığı belirlendi. Çetenin 1. Levent'teki işyerinde müzik yapımcısı Erol Köse'yi gasp amaçlı tehdit eden kişiler olduğu öğrenildi.

Şahıslarla birlikte 2 adet tabanca, 1 adet şarjör ve 533 adete değişik çapta fişek ele geçirilirken, çete mensupları sorgularının ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious