Haraç cinneti: 2 ölü, 1 yaralı

Haraç cinneti: 2 ölü, 1 yaralı.11773
  • Giriş : 14.10.2008 / 22:54:00

Kendisinden haraç istedikleri ileri sürülen iki kardeşi silahla kovalayıp, öldürdü...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara'nın Altındağ İlçesi'nde berberlik yapan Halit Baysal, kendisinden haraç istedikleri ileri sürülen 2 kardeşi caddede kovalayarak tabancayla öldürdü. Haraççı kardeşlerle işbirliği içinde olduğu iddia edilen komşusu kasabı da ayağından yaralayan berber polis tarafından gözaltına alındı.

Altındağ İlçesi'nin Karapürçek Mahallesi'nde bugün saat 10.00 sıralarında meydana gelen olayda, cadde üzerinde berber dükkanı bulunan Halit Baysal, önce yanında kasap dükkanı işleten Musa Bitirim'i tabancayla ayağından vurdu. Ardından dükkanına gelen Serdar Büyükcanka ile kardeşi Serhat Büyükcanka'yı tabanca ile kovalamaya başladı. Baysal, dükkanına 100 metre ileride cadde üzerinde Serdar Büyükcanka'yı başından tek kurşunla vurarak öldürdürdü.

Kaçmaya devam eden Serhat Büyükcanka'yı da 500 metre ileride herkesin bakışları arasında tabanca ile ateş açtı. Vücuduna 2 kurşun isabet eden Serhat Büyükcanka da, kaldırıldığı Ankara Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Yaralı kasap Musa Bitirim ise Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Olaydan sonra tabancası ile kaçan Halit Baysal, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Olayın, Serdar ve Serhat Büyükcanka adlı kardeşlerin berber Halit Baysal'dan haraç istemesi nedeniyle çıktığı iddia edildi. Büyükcanka kardeşlerin bir gün önce de berber dükkanına gelerek Baysal'ı tehdit ettikleri, kasap Musa Bitirim'in de Halit Baysal'ı, Büyükcanka kardeşlere haraç vermesi için ikna etmeye çalıştığı öne sürüldü.

Olay yerine gelen Büyükcanka kardeşlerin yakınları ise sinir krizleri geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*