Haramzadeler Twitter ve Haramzadeler333 video görüntüleri ve Başçalan Twitter

Haramzadeler Twitter ve Haramzadeler333 video görüntüleri ve Başçalan Twitter.11036
11.03.2014 / 07:32:59

İnternette arka arkaya düşen skandal ses kayıtları, gündemin boyutunu her an her dakika değiştirebiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Twitter'daki Haramzadeler ve Başçalan hesapları paylaşımlara devam ediyor. Gerçek olduğu ileri sürülen kayıtlarda bir çok siyasi ve medya dünyasından isimler bulunuyor.

Türkiye'yi sarsan ses kayıtları Haramzadeler isimli Twitter hesabı tarafından yayınlanmaya devam ediyor. Haramzadeler isimli Twitter hesabı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'hayırsever' olarak nitelediği ve yolsuzluk skandalı kapsamında düzenlenen operasyonda tutuklanan ardından da serbest bırakılan Rıza Sarraf'a ait olduğu öne sürülen bir ses kaydı yayınladı. Ses kaydında, Rıza Sarraf'a ait olduğu öne sürülen ses, Dubaili yetkililere dört tele-kızın gönderileceği pazarlığını yapıyor. Ses kaydında Sarraf, Yücel Özçil isimli bir kişiyle konuşuyor. "Ne yaptın organizasyonu" diye soran Sarraf, "Bara koyacağım onları gelip seçsinler değil mi" yanıtını alınca, "Yok odalarına çıksın" diye konuşuyor. 

Yücel Özçil'in tele-kız için "Bin 500 dolar vereceğim, gel dedim fazla vereceğim" dediği Sarraf,"2000 ver yeterki mutlu etsin. Bana gelecek ama değil mi" diye soruyor. Sarraf, söz konusu kişilerin Eftelya isimli bir mekana götürülmesini istiyor. Yalısından, o mekana geçeceğini dile getiren Sarraf, "İyi düzgün ayarladın di mi?" diye soruyor. Sarraf, "Resimlerden tek tek seçtim, 10 taneye yakın gelecek" yanıtını alıyor. Telefon kayıtlarında Yücel Özçil isimli kişi daha sonra Vedat isimli bir başka kişiyle konuşuyor. Mekan sahibi olduğu anlaşılan Vedat, "Rıza bey de geliyor mu" diye sorunca, Yücel Özçil,"Gelenlerden bir tanesi Dubai'de prensten sonraki adam sana söyleyeyim" yanıtını veriyor.

Efkan Ala'ya ait olduğu iddia edilen şok ses kaydı!
1. SES KAYDI: ADALET AKADEMİSİ'NE MÜDAHALE YAPILDIĞI İDDİA EDLİYOR
 
Yayınlanan ses kaydından Erdoğan olduğu iddia edilen kişi, Adalet Akademisi'nin yönetimine kendisine yakın isimleri getirmek için Sadullah Ergin olduğu iddia edilen kişiyle yapılması gerekenleri konuşuyor. Gerekirse kararname değiştirilerek, Adalet Akademisi'ndeki atamaları yeniden belirlemeyi öneriyor. Sadullah Ergin olduğu iddia edilen kişi ise getirdikleri isimlerin endişe vermeyecek isimlerden oluştuğunu söylüyor.
 
2. SES KAYDI ALA VE ALTINOK ARASINDA OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR
 
2. ses kaydının ise İçişleri Bakanı Efkan Ala'yla, 17 Aralık soruşturması sonrasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Selami Altınok arasında geçtiği iddia ediliyor. Konuşmanın 17 Aralık'ın hemen ardından yani Efkan Ala'nın hala müsteşar olduğu dönemden olduğu öne sürülüyor. İstihbarat Şube Müdürü Ahmet A.'nın Cumhuriyet Savcılığı'nca ifadeye çağrılması, Ala olduğu iddia edilen kişiyi çok kızdırıyor. Görüşmede Altınok olduğu iddia edilen kişi, yolsuzluk soruşturması savcısı Celal Kara'nın verdiği talimatı yerine getirmeyen İstanbul Emniyeti İstihbarat Müdürü'nü ifadeye çağırdığını, Ala olduğu iddia edilen kişiye bildiriyor ve Ala'ya, ne yapacağını soruyor. Ala, kesin bir dille ifadeye göndermemesini söylüyor. Gelen yazılı evrakı çöpe atmasını, Savcı'yı telefonla arayıp kendisini tanımadıklarını söylemesini istiyor. Ala olduğu iddia edilen kişi, "De ki tanımıyoruz sizi kardeşim. Hiç bir kere, hiç bir kere, hayır, hayır, hayır, ifade mifade yok kardeşim. Tamam mı? Bir dakika dur bakalım tamam mı?" diyor. Altınok olduğu iddia edilen kişinin, adli görev olması nedeniyle polislerin zor durumda kalacağını söylemesi üzerine, Ala olduğu iddia edilen şahıs konunun hükümet meselesi olduğunu söylüyor. Savcıyı arayarak "Seni alır buraya getiririz çete kurdunuz diye" ifadelerini kullanmasını istiyor. Kendisinin de Adalet Bakanı'yla görüşeceğini, Altınok olduğu öne sürülen kişinin de Vali'yi ve Başsavcı'yı aramasını istiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*