Harbiye Açık Hava Tiyatrosu yenileniyor

Harbiye Açık Hava Tiyatrosu yenileniyor.23157
  • Giriş : 04.07.2008 / 21:14:00

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, hizmete açıldığı 1947'den beri ilk kez bakım-onarıma alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yapı İşleri Müdürlüğünün projesi kapsamında, 4 olan tuvalet sayısı 60'a çıkarılan Harbiye Açık Hava Tiyatrosunun taş duvarları kimyasal maddeyle temizlendi.
Kapalı alanlarının çatısının izolasyonu yapılırken, taşıyıcı sistemlerin tamamı değiştirilerek, elektrik sistemi yerin altına alındı.

4 bin koltuk kapasiteli tiyatroda, koltukların sıra başları ve çürümeye yüz tutmuş taşların tamamı yenilenirken, başta sanatçı odaları olmak üzere tüm odaların bakım-onarımı yapıldı.

Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nun kapı, pencere ve taban döşemeleri değiştirildi. Tiyatronun protokol kapısı ve büfeleri yenilendi. Tiyatro, hazırlanan peyzaj projesiyle çevreyle uyumlu hale getirildi.

Yaz sezonuna hazırlandı

Büyükşehir Belediyesi, sanatseverlerin Harbiye Açık Hava Tiyatrosundan 2008 yaz sezonunda mahrum kalmalarını önlemek için yapıyı; tarihi dokusunu bozmadan Hilton Oteli ve Maçka Parkı tarafından yan yollar açarak, seyirci giriş ve çıkışlarını hiçbir sıkıntıya meydan vermeyecek şekilde düzenledi.

Tiyatroya, 321 metre boyunda 2.2 metre genişliğinde çam kerestesinden imal edilmiş ahşap yollar yapılırken, seyirci ana girişine de sahanlık yapıldı.

Harbiye Muhsin Ertuğrul ve Kongre Vadisi Projesi'nin uygulamaya alınması ile Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nun üstünden geçen Taşkışla Caddesinde trafiğin yer altına alınması sebebiyle tiyatronun seyirci giriş ve çıkış kapıları iptal edilmişti.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious