Harçlığını Mehmetçik'e bağışlayan Rabia dolandırıldı

Harçlığını Mehmetçik'e bağışlayan Rabia dolandırıldı.5134
  • Giriş : 02.11.2007 / 09:35:00

Bayram harçlıklarını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayan küçük Rabia, yüzbaşı tarafından dolandırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Karabağlar semtinde oturan 10 yaşındaki Rabia Şerife Yıldırım'ı tüm Türkiye, bayram harçlıklarını Mehmetçik Vakfı'na verilmek üzere bir mektupla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a gönderdiğinde tanıdı. Tüm ülkenin sevgisini kazanan Rabia, dünyanın kötülükleriyle de erken tanıştı. Rabia ve dedesi Mehmet Yıldırım, kendisini yüzbaşı olarak tanıtan bir dolandırıcının kurbanı oldu.

Rabia Yıldırım'ın öğrenim gördüğü Zeyni Hanım İlköğretim Okulu'na giden kimliği belirsiz dolandırıcı, okul müdürü Ramazan Atay'a, Ege Ordu Komutanlığı'nda yüzbaşı olarak görev yaptığını, Genelkurmay tarafından gönderildiğini söyledi.

Sahte yüzbaşı okuldan izinle çıkardığı Rabia'yla birlikte evlerine gitti. Sahte yüzbaşı, dede Mehmet Yıldırım'a Genelkurmay Başkanlığı'nın yemek düzenleyeceğini ve gelirin Rabia'ya verileceğini söyledi. Dede Yıldırım'ın bankada hesap açtırmasını isteyip onu dışarı gönderen sahte yüzbaşı daha sonra "Eve de eşya alacağız" deyip evi dolaşmaya başladı. Bu sırada, dedenin para çıkardığı kutudaki ziynet eşyaları ile 2 bin YTL'yi de kimseye fark ettirmeden aldı. "Mehmet Yıldırım'la dışarıda buluşacağım" deyip evden çıkan dolandırıcı, ortadan kayboldu. Olayın anlaşılması üzerine aile polise başvurdu, ancak dolandırıcı bulunamadı.

Mehmet Yıldırım, "Şimdi ben torunuma nasıl ülke sevgisinden ve insan sevgisinden bahsedeyim?" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious