Harekatın bitmesi dünya basınında geniş yer buldu

Harekatın bitmesi dünya basınında geniş yer buldu.13036
  • Giriş : 01.03.2008 / 12:00:00

Amerikan Washington Post gazetesi terör örgütü PKK'dan 'Kürt gerillalar' diye söz etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FİNANCİAL TİMES: "ABD 'OPERASYONA SON VER' TALEBİNİ YÜKSEK SESLE İFADE ETMEYE BAŞLAMIŞTI"

Financial Times: "Önderliğini başkan George W. Bush'un yaptığı Amerikalı yetkililer son günlerde operasyonun sona erdirilmesi talebini daha yüksek sesle ifade etmeye başlamışlardı. ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in Ankara'yı ziyaretinden bir gün sonra gerçekleşmiş olması gibi bir zamanlama hayretle karşılanmış ve bu çekilişin ABD'nin etkisiyle yapılmış olduğu tahmininde bulunanlarda kızgınlık yaratmıştır."

WASHİNGTON POST: "GERİ ÇEKİLİŞ BUSH'UN AÇIKLAMASINDAN BİR GÜN SONRA GERÇEKLEŞTİ"

Washington Post: "Irak hükümeti ile yükselen tansiyon ve bölgesel çatışma endişelerinin ardından Türkiye cuma günü "Kürt gerillalara" karşı yürüttüğü operasyona son verdiğini açıkladı. Çekilme Başkan Bush ve ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in harekata hızlı şekilde son verilmesi uyarılarının bir gün sonrasında gerçekleşti."

AMERİKA'NIN SESİ (VOANEWS): "BAŞKAN BUSH TÜRK ORDUSUNU EN KISA ZAMANDA ÇEKİLMEYE ÇAĞIRMIŞTI"

Voanews: "Türkiye'nin kuzey Irak'ta giriştiği askeri herekatın tamamlandığı ve birliklerin sınır gerisindeki üslerine döndüğü açıklandı. Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari de Türkiye'nin askerlerini geri çektiğini açıkladı. Başkan Bush, dün Türk ordusunu "en kısa zamanda" Irak'ın kuzeyinden çekilmeye çağırmıştı."

DEUTSCHE WELLE: "Genelkurmay KARA HAREKATINI BİTİRDİ"

Deutsche Welle: "Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyinde PKK'ya karşı başlatılan Güneş Harekatı'nın sona erdiğini duyurdu. Genelkurmay'ın açıklamasında "operasyon hedeflerine ulaşıldığı" vurgulandı. Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyinde PKK'ya karşı başlatılan Güneş Harekatı'nın sona erdiğini duyurdu. Genelkurmay'ın açıklamasında "operasyon hedeflerine ulaşıldığı" vurgulandı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious