Harp Malulü Gaziler'den Kırca tepkisi

Harp Malulü Gaziler'den Kırca tepkisi.7994
  • Giriş : 20.01.2009 / 12:07:00

Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, emekli Albay Abdülkerim Kırca'nın hayatına son vermesi ile ilgili bir açıklama yaparak basında Kırca ile ilgili yer alan haberlere sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran, ''Terörle mücadele etmiş kahramanlarımızın, bölücü örgüt saflarında bulunan ve vatan evlatlarının şehit ve gazi olmasına sebep olan kişilerin suçlama ve bayanlarına dayanarak linç edilmesi kabul edilemez'' dedi.

Uran, yaptığı yazılı açıklamada, terörle mücadeleye ömrünü adamış, bu uğurda tekerlekli sandalyeye mahkum olup malul gazi olmuş Emekli Albay Abdülkerim Kırca'nın üzücü bir şekilde hayatına son verdiğini anımsattı.

Bölücü terör örgütü itirafçısı bir şahsın bazı basın yayın organlarında yer alan beyanlarının, adeta bir linç kampanyasına dönüştürüldüğünü belirten Uran, hukuk kuralları içerisinde terörle mücadele eden güvenlik kuvvetlerinin, ''Devlet terörü uyguladığının ima edilmesinin, kahraman bir subayın hayatına son vermesine sebep olduğunu'' bildirdi.

Uran, açıklamasında şunları kaydetti:

''Hukuk kurallarının herkese uygulanması ve suçu işleyenin cezasını ödemesi taraftarı olmakla beraber, terörle mücadele etmiş kahramanlarımızın, bölücü örgüt saflarında bulunan ve vatan evlatlarının şehit ve gazi olmasına sebep olan kişilerin suçlama ve bayanlarına dayanarak linç edilmesi kabul edilemez. Ülkemiz bir hukuk devletidir ve hukuk kuralları işletilmelidir.

Bölücü terör örgütüne karşı mücadele halen hukuk kuralları içerisinde yürütülmekte olup, bu tür suçlamalar, terörle mücadelede şehit olanların aileleri ile malul gazilerimizi rencide edici bir hal almıştır. Siyasallaşan terörün çığırtkanlığını yapanlara hukuk kurallarının hızlı ve etkin şekilde uygulanmasını beklenti ve temennimizdir.

Kahraman gazimiz Kırca'ya Allah'tan rahmet Türk milletine ve ailesine sabırlar dileriz.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*