Harran'a uluslararası araştırma merkezi

Harran'a uluslararası araştırma merkezi.11119
  • Giriş : 20.11.2007 / 20:14:00

Harran üniversitesi rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Mutlu: "Dağınık kampüsleri tek çatı altında toplamayı hedefliyoruz, üniversitemiz bünyesinde uluslararası bir araştırma merkezi kuracağız"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Harran Üniversitesi Rektörü Halil İbrahim Mutlu, üniversitenin 2007 yılı çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Osmanbey Yerleşkesi sergi salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Mutlu, şehir merkezinde bulunan Eyyübiye ve Yenişehir kampüsleri ile Osmanbey kampüslerinde verilen eğitimi tek adreste toplamayı hedeflediklerini söyledi. Mutlu, üniversiteye bağlı kampüslerin birbirinden uzak ve ayrı olmasını dezavantaj olarak gördüğünü, bu dezavantajın verilen eğitim ve öğretim kalitesini zamanla düşüreceğini kaydetti.

Üniversitedeki eğitim ve öğretim kalitesini yükseltmek için tüm kampüsleri bir çatı altında toplayacaklarını anlatan Mutlu, "Hedefimiz acilen ek ödenek çıkartılmasını sağlayıp üniversite alanında inşaatı devam eden fakülte binalarını tamamlamak ve dağınık olarak verilen hizmetleri tek alanda toplamak.

Ayrıca Harran Üniversitesi'nin GAP'ın merkezinde olması nedeniyle uluslararası bir araştırma merkezi oluşturmak istiyoruz. Tarımın merkezi olan bu bölgede 'Tarım Teknoparkı'nın kurulması için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Harran Üniversitesi'nin teknik ve öğretim elemanları yetersizliğinden dolayı kendisini yeterince geliştirmediğini ifade eden Mutlu, bu açığı kapatmak için çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Rektör Halil İbrahim Mutlu, üniversite bünyesinde yeni kurulacak fakültelerde oluşacak öğretim üyeleri açığını yurtdışından yapılacak transferler ile kapatmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious