Harran'da 3 çocuk kayıp!

Harran'da 3 çocuk kayıp!.10526
  • Giriş : 16.02.2009 / 17:56:00

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde 2'si kardeş, 3 çocuktan dünden bu yana haber alınamıyor. Çocuklarının kaçırılabileceğinden şüphelenen aileler, jandarmaya ihbarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Ahmet Kara köyünde çiftçilik yapan İbrahim Halil Kaymaz'ın ilköğretim 1. sınıf öğrencisi kızı Yasemin (7) ve İmam Bakır (5) ile kardeşinin kızı Rabia Kaymaz (5), dün köy meydanında birlikte oynamak için evden ayrıldı. Çocukların akşama kadar eve dönmemesi üzerine kaygılanan aileler, köy çevresinde arama başlattı.

Çocukların, köyün içerisinden geçen ve tarımsal sulamada kullanılan kanala düştüğü ihtimali üzerine burada arama yapan köylüler, birkaç kilometrelik alanda gece geç saatlere kadar sürdürdükleri aramadan bir sonuç alamayınca durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

Bazı çocukların, köye gelen yabancı iki aracın 3 çocuğu götürdüğünü yönünde iddialarda bulundukları öğrenilirken, jandarma ekipleri, çocukların kaçırılmış olabileceği ihtimali üzerine soruşturmayı derinleştirdi.

İki çocuğun babası İbrahim Halil Kaymaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukları Yasemin ve İmam Bakır ile yeğeni Rabia'nın köyün içerisinden geçen derede boğulmuş olabileceğini sanmadığını, çocukların kaçırılmış olabileceğini düşündüklerini söyledi.

Kimseyle bir husumetlerinin bulunmadığını ifade eden Kaymaz, dünden bu yana yapılan aramalardan bir sonuç çıkmadığını ve çocukların hayatından endişe ettiklerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*