Harran'da sel suları çekiliyor

  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde İmam Bakır, Cumhuriyet, Hayati Harrani ve Süleyman Demirel mahallelerinde evleri basan sel suları çekilmeye başladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Harran Belediye Başkanı İbrahim Özyavuz, yaptığı açıklamada, sel sularının çekilmeye başladığını bildirerek, en büyük tesellilerinin şu ana kadar ilçede can kaybının yaşanmaması olduğunu söyledi. Kendilerinin aralıksız çalışmalarına devam ettiklerini anlatan Özyavuz, tekrar yağış olması durumunda büyük sıkıntı yaşayabileceklerinin de altını çizdi.

Özyayavuz, polis ekiplerinin gece geç saatlerde mahallelerde oluşan su göletlerinde mahsur kalan 5 vatandaşı bot yardımı ile kurtardıklarını da bildirdi.

Bu arada sabah saatlerinde evlerinden okula gitmek için yola çıkan öğrenciler de yolun çoğunu ayakkabıları ellerinde çamur tepeleyerek geçmek zorunda kaldı.

Ayrıca ilçenin tamamına dün geceden bu yana elektrik verilemediği ve suların da kesik olduğu öğrenildi. Harran Kaymakamlığı kriz merkezine göre, ilçeye bağlı 95 köyden birkaçı yağışlar sonucu sele maruz kaldı, ancak bu köylerde ciddi bir zararın olmadığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious