Harry Potter, 'müzelik' oldu

  • Giriş : 03.07.2007 / 15:28:00

"Harry Potter" serisinin 17 yaşındaki genç oyuncusu Daniel Radcliffe’in balmumu heykeli, Londra’daki Madame Tussauds Müzesi’nde diğer ünlülerin heykelleri arasındaki yerini aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Internetteki "imdb" sitesinin haberine göre, Radcliffe, balmumu heykeli müzeye konulan en genç oyuncu unvanına kavuştu.
Müzenin basın sözcüsü Ben Lovett, bu ay 18 yaşına girecek oyuncunun genç yaşına rağmen müzede yer almayı hak edecek başarıyı kazandığını söyledi.
Londra’da sahnelenen bir tiyatro oyunundaki performansının da Radcliffe’in bu başarısının göstergesi olduğunu belirten Lovett, beyazperdede herkesin gözü önünde büyüyen oyuncunun heykelini yapmanın kendileri için büyük mutluluk olduğunu söyledi.
Harry Potter serisinin beşinci halkası "Harry Potter ve Zümrüdü Anka Yoldaşlığı-Harry Potter and the Order of the Phonenix" 11 Temmuzda gösterime girecek. David Yates’in yönettiği film, Harry Potter’ın, Hogwarts Okulu’ndaki beşinci yılında büyücülük dersi verenlerin gençlerin Lord Voldemort’a karşı verdikleri mücadeleyi dikkate almamaları üzerine yeniden harekete geçmesini konu alıyor.
Serinin altıncı halkası olan "Harry Potter ve Melez Prens-Harry Potter and the Half-Blood Prince" de, 21 Kasım 2008 tarihinde seyirciyle buluşacak.
J.K. Rowling’in kaleme aldığı "Harry Potter and the Deathly Hallows" adlı serinin final kitabının ise 21 Temmuzda kitabevlerinin raflarındaki yerini alması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious