'Harry Potter ve Melez Prens' sinemalarda

'Harry Potter ve Melez Prens' sinemalarda.15549
  • Giriş : 09.07.2009 / 12:18:00

Bu hafta sinema salonlarında 4 yeni film seyircisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Hayranlarının merakla beklediği serinin altıncısı ''Harry Potter ve Melez Prens'' seyirciyle buluşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Filmde yönetmen koltuğunda ''Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı''nı da çeken David Yates oturuyor. Filmin uyarlandığı, J.K. Rowling'in yazdığı serinin 6. kitabı olan ''Harry Potter ve Melez Prens'' ilk yayınlamdığı gün dünya çapında tam 9 milyon satmıştı.

Filmde yine Harry Potter'ı Daniel Radcliffe, Ron Weasley'in Rupert Grint, Hermione Granger'ı Emma Watson oynuyor. Ayrıca, filmde Julie Walters, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Michael Gambon, Maggie Smith, Jim Broadbent, Bonnie Wright ve Robbie Coltrane da rol alıyor.

Filmde, Harry Potter, Hogwarts'taki 6. yılında üzerinde ''bu kitap Melez Prens'e aittir'' yazılı bir kitap bulur. Kitabın içindeki büyüleri ve Melez Prens'in kimliğini araştırmaya başlayan Harry, Dumbledore'un yardımlarıyla, düşmanı Voldemort ile son savaşa girmeden önce onun geçmişi hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlar.

''Halk Düşmanları'' vizyona girdi. Dram-suç türündeki filmi Michael Mann yönetti. Johnny Depp ve Christian Bale'ın başrollerini üstlendiği filmde ikiliye Billy Crudup, Marion Cotillard, Channing Tatum, Leelee Sobieski ve Emilie de Ravin eşlik etti.

Bryan Burrough'un ''Halk Düşmanları: Amerika'nın En Büyük Suç Dalgası ve FBI'ın Doğuşu'' adlı kitabından uyarlanan filmde, olaylar Amerika'nın Büyük Bunalım yıllarında geçiyor ve dönemin en ünlü suçluları ile yeni oluşan FBI arasında yaşananlar anlatılıyor.

''Felekten Bir Gece-The Hangover'' haftanın yeni komedi filmi. Yönetmen Todd Phillips'in filminde Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha, Heather Graham, Sasha Barrese, Jeffrey Tambor ve Rachael Harris rol alıyor.

Filmde arkadaşlarının düğününden iki gün önce bekarlığa veda partisi vermek için Las Vegas'a giden dört arkadaşın, sarhoş oldukları parti gecesinin sabahında odalarında kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bebekle uyanması ve damadın da kaybolması sonucu gelişen olaylar konu ediliyor.

Haftanın gerilime sürükleyecek filmi ise ''Kapan-Hush''. Yönetmen Mark Tonderai'nin filminde William Ash, Christine Bottomley, Andreas Wisniewski, Claire Keelan, Stuart McQuarrie ve Robbie Gee performanslarını sergiliyor.

Filmin konusu kısaca şöyle:

''Zakes Abbott kız arkadaşı Beth'le birlikte bir otoyolda yolculuk ediyordur. Yolda bir kamyona çarpmaktan son anda kurtulur. Ama kamyon şoförü sinirlenip Zakes'i otoyolda kovalamaya başlar. Kovalamaca esnasında kamyonun kapısı aralandığında Zakes bir kadın cesedi görür. Bunun gerçekliğini sorgularken bir benzinliğe girdiğinde de kız arkadaşı birden ortadan kaybolur. Sevgilisini deli gibi etrafta ararken kendini kimsenin geçmediği otobanda kedinin kovaladığı fare gibi hisseder.''

Başkentte hafta boyunca sinemalarda izleyiciyle buluşacak filmler şöyle:

ARMADA: ''Halk Düşmanları'', ''Felekten Bir Gece'', ''Kapan'', ''Buz Devri-3'', ''Transformers: Yenilerin Yükselişi'', ''Teklif''.

METROPOL: ''Halk Düşmanları'', ''Felekten Bir Gece'', ''Buz Devri-3'', ''Transformers: Yenilerin Yükselişi'', ''Melekler ve Şeytanlar''.

OPTİMUM: ''Buz Devri-3'', ''Kehanet'', ''Oxford Cinayetleri'', ''Soldaki Son Ev'', "Vahşet Partisi'', ''Melekler ve Şeytanlar'', ''Lanetli Ev''.

KIZILAY BÜYÜLÜ FENER: ''Harry Potter ve Melez Prens'', ''Halk Düşmanları'', ''Buz Devri-3'', ''Aşk Ateşi'', ''Transformers: Yenilerin Yükselişi'', ''Felekten Bir Gece''.

BAHÇELİ BÜYÜLÜ FENER: ''Halk Düşmanları'', ''Buz Devri-3'', ''Transformers: Yenilerin Yükselişi'', ''Harry Potter ve Melez Prens''.

KIZILIRMAK: ''Kanlı Hesaplaşma'', ''Donmuş Irmak'', ''Buz Devri-3''.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*