Harvard'ta harem selamlık uygulama

Harvard'ta harem selamlık uygulama.13109
  • Giriş : 06.03.2008 / 13:09:00

Harem-selamlık tartışması ABD’nin önde gelen üniversitesi Harvard’a da taşındı. Üniversitedeki spor salonunda harem-selamlık uygulamasını başlatan;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Harem-selamlık tartışması ABD’nin önde gelen üniversitesi Harvard’a da taşındı. Üniversitedeki spor salonunda harem-selamlık uygulamasını başlatan öğrenci ve öğretim görevlilerinin başvurusu oldu.

Harem-selamlık tartışması ABD’nin önde gelen üniversitesi Harvard’a da taşındı. Üniversitedeki Müslüman kadın öğrenci ve öğretim görevlilerinin başvurusu üzerine spor salonunda harem-selamlık uygulaması başlatıldı.

Spor salonunu pazartesi, salı ve perşembe günleri toplam 6 saat sadece kadınlar kullanabilecek.

Uygulama, üniversitede tartışmalara neden olurken kararı yanlış ve karşıtlığı körükleyici bulduğunu söyleyen öğrenci Luch Caldwell “Tüm üniversite öğrencilerine sunulan bir imkanın küçük bir kitlenin çıkarları doğrultusunda kısıtlanmasını doğru bulmuyorum” dedi.

Düzenlemeyi desteklediğini söyleyen Müslüman öğrenci Ola Elcevari ise “Alınan karara saygı duyulmalı ve uzlaşı sağlanmalı biraz hoşgörülü olmak zorundayız” diye konuştu. Harvard’da tüm inançlar için ibadethaneler de bulunuyor.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious