Hasan Balaman'dan kurtulma yemeği!

Hasan Balaman'dan kurtulma yemeği!.28103
  • Giriş : 17.05.2009 / 17:30:00

Daha önce AK Parti'li Balaman'ın seçilmemesi üzerine develerin kesildiği, kazanlarda helvaların karıldığı Isparta'da sendikadan ilginç yemek daveti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belediye-İş Sendikası Isparta Şubesi, eski Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın göreve yeniden seçilmemesi dolayısıyla belediye işçilerine yemek daveti düzenledi.

Halı Sarayı Otoparkı'nda gerçekleştirilen yemeğe, belediye işçileri ve davetliler katıldı.

Belediye-İş Sendikası Isparta Şube Başkanı Cemal Kurt, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Hasan Balaman'dan kurtulma dileğimiz kabul oldu. Bu nedenle 5 bin kişinin katılımıyla yemek verdik'' dedi.

Hasan Balaman'ın görev döneminde işçilerin büyük sıkıntılar yaşadığını, çeşitli baskı ile tehditlere maruz kaldığını savunan Kurt, bu tür uygulamaların Balaman'dan önce Isparta Belediyesinde hiçbir dönemde yaşanmadığını ileri sürdü.

Balaman'ın görev yaptığı dönemde Isparta Belediyesinde çalışan işçilerin sendika değiştirmedikleri gerekçesiyle işten çıkarıldıklarını ifade eden Kurt, ''Geçen dönemde bu baskıları yaşarken, 'Balaman'dan kurtulduğumuzda yemek vereceğiz' diyerek dilekte bulunmuştuk. Bu dileğimiz 29 Mart akşamı kabul oldu. Balaman'ın gitmesiyle Isparta'da deve kesildi ve her yerde helva dağıtıldı. Biz de belediye çalışanlarına yemek veriyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*