Hasan Celal Güzel: AKP'nin kapatılacağından eminim

Hasan Celal Güzel: AKP'nin kapatılacağından eminim.6894
  • Giriş : 24.03.2008 / 00:51:00
  • Güncelleme : 24.03.2008 / 00:47:22

Hasan Celal Güzel'e göre AK Parti'nin kapatılma kararı 9'a 2 oyla alınacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eski Devlet Bakanlarından Hasan Celal Güzel, TRT1’de yayınlanan Enine Boyuna programında “AKP’nin kapatılacağından eminim” dedi. Bu sözlerin ardından VATAN’ın sorularını yanıtlayan Güzel, kararın 9’a 2 ya da 8’e 3 oranıyla alınacağını iddia etti:

KAPATMA DA DARBE DE VAR: Başörtüsü konusunda Anayasa Değişikliği yapılınca, bir taraftan Anayasa Mahkemesi bu konuda harekete geçirildi, bir taraftan da düğmeye basıldı. Bu bir paket program. Bu paketin içinde parti kapatma da var, bu olmazsa askeri tahrik edip tekrar darbe yaptırmak da var.

367 AYIBI: Anayasa Mahkemesi 2007’de hukuka, mantığa uygun olmayan bir karar verebilmişse, 367 ayıbını yapabilmişse, bunu da yapar.

KAPATILACAĞINDAN EMİNİM: İddianame RP ve FP’nin iddianamelerinden alıntılar içeriyor. Hemen hemen aynı olaylar var. Onda da ortada bir fiil falan yoktu. Birtakım gazete bilgilerinden iddianame yazılmıştı, şimdi de aynısı yapılıyor. Dolayısıyla ben eğer AKP herhangi bir hukuki müdahalede bulunmazsa kapatılacağından eminim.

KURTULUŞ ZOR: Anayasa değişikliği ile de kurtuluş yolu o kadar kolay değil. Yapılacak değişiklikler yine Anayasa Mahkemesi’nin önüne gidecektir.
VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious