Hasan Doğan, Futbol Federasyonu Başkanı oldu

Hasan Doğan, Futbol Federasyonu Başkanı oldu.9652
  • Giriş : 14.02.2008 / 13:45:00

Futbol Federasyonu'nun bugün yapılan olağanüstü genel kurulunda, Hasan Doğan başkanlığa seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genel kurula katılan 237 delegeden 231'i başkanlık seçimi için oy kullandı. Delegelerin 222'sinin oyunu alan Hasan Doğan, Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu.

Seçimde 8 delege boş oy kullanırken, 1 oy da geçersiz sayıldı.

Başkanlık seçiminin ardından yönetim ve denetleme kurullarının seçilme işlemine geçildi.

TFF BAŞKAN ADAYI DOĞAN: "ÇOK ÇALIŞARAK ŞAHSIMA DUYULAN BÜYÜK GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığına tek aday olarak giren Hasan Doğan, kendisne duyulan büyük güvene çok çalışarak layık olmaya çalışacağını söyledi.

TFF Başkan Adayı Doğan, Genel Kurul'a seçim için verilen arada gazetecilerle sohbet etti. Hasan Doğan, projelerinin sorulması üzerine "Alt yapı projesi var Milli Eğitim Bakanlığı, Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü, UEFA ve FİFA'yla mini takımlardan başlayarak temel eğitimi hızla gerçekleitireceğiz." dedi.

Stadların yenilenmesi projesine hız vereceklerinin altını çizen Doğan, hali hazırdaki çalışmalardan söz etti. Doğan, futbolda anarşinin önüne geçilmesi bakımından stadların yenilenmesi gerektiğini vurguladı.

Stadların gelir getirmesi anlamında projenin önemli olduğuna işaret eden Doğan, "şahsıma duyulan büyük güvene layık olmaya çalışacağım." diye konuştu. Ulusoy ve ekibinin genel Kurulu terk ettiğinin hatırlatılmasıüzerine de Hasan Doğan, konuya yönelik açıklama yapmayacağını söyledi.

Bu arada Genel Kurul salonunda delegelerin oy verme işlemi sona erdi ve sayıma geçildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious