Hasan Doğan son yolculuğuna uğurlandı

Hasan Doğan son yolculuğuna uğurlandı.16071
  • Giriş : 08.07.2008 / 00:02:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 09:38:15

Kalp krizi sonucu hayatını yitiren TFF Başkanı Hasan Doğan dün son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Bodrum’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, dün Fatih Camii'inde düzenlenen cenaze töreni ile toprağa verildi.

Doğan için önce Bahçelievrler'de evinin bulunduğu Ömür Sitesi'nde tören düzenlendi. Doğan'ın naaşı hastaneden 50 araçlık bir konvoyla Ömür Sitesi'ne getirildi. Evindeki vedalaşmanın ardından Doğan'ın naaşı Levent'teki Futbol Federasyonu binasına götürüldü. Buraki törenden sonra naaşı Fatih Camii'ne getirilen Doğan için onbinler avluyu doldurdu. Başta, yöneticisinden futbolcusuna kadar Futbol camiası olmak üzere, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, kendisi için 'kardeşim' diyen Başbakan Erdoğan, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve siyaset ile sanat dünyasının tanınmış simalarının yanı sıra binlerce vatandaşın katıldığı cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu kıldırdı...

Cenaze törenine katılan bakanlar arasında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafız Özak, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Sanayi ve Ticaret Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan, Devlet Bakanları Murat Başesgioğlu, Kürşad Tüzmen ve Mehmet Şimşek yer aldı.

Hasan Doğan'ın ailesi, akrabaları ve yakınlarının yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, İstanbul Valisi Muammer Güler, UEFA Asbaşkanı ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, Yunanistan Futbol Federasyonu'ndan bir temsilci, eski TFF Başkanları Haluk Ulusoy ve Levent Bıçakcı, kulüp başkanları, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve teknik heyet, sporcular ve teknik direktörler de cenazede bulundu.

Çok yoğun bir katılımın olduğu cenaze töreninde Fatih Camii'nin avlusu tamamen dolarken, Hasan Doğan'ın aBabası Mustafa Doğan, eşi Aysel Doğan, kızı Zeynep Doğan ve Selim Doğan'ın tek tek taziyeleri kabul etti. Başbakan Erdoğan, 'kardeşim' dediği Doğan'ın tabutunu musalla taşından, Fatih Camii'nin dışında olan cenaze aracına kadar en önde taşıdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*