Hasan Şaş, devre arasında yolcu

Hasan Şaş, devre arasında yolcu .12705
  • Giriş : 06.09.2007 / 08:50:00

Sezon öncesi Feldkamp'ın yardımcısı Ahmet Akçan'la bir idman sırasında kavga ettiği öğrenilen Hasan Şaş'ın devre arasında gidebileceği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray'da bir türlü kendine ilk 11'de yer bulamayan Haşan Şaş'ın neden yedek kaldığı ortaya çıktı. Tecrübeli futbolcunun, sezon öncesi İstanbulspor ile yapılan hazırlık maçı öncesi ısınırken yardımcı antrenör Ahmet Akçan ile kavga ettiği için Teknik Direktör Feldkamp tarafından idmandan kovulduğu öğrenildi.

Basına kapalı gerçekleştirilen o günkü antrenmanda Ahmet Akçan tarafından sert şekilde uyarılmasına sinirlenen Hasan Şaş'ın, Akçan'a hakaret ettiği ve kavgayı futbolcuların araya girerek önlediği belirtildi. Bu hareketten sonra Feldkamp'ın Hasan Şaş'ı gözden çıkardığı; ancak Alman teknik adamın gönderilmesi yönünde rapor vermediği için takımda kaldığı açıklandı. G.Saray Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel de olayı doğrularken, Hasan Şaş'ın benzer hareketleri yapması halinde devre arasında takımda düşünmediklerini ifade etti. Hatırlanacağı gibi Hasan Şaş, transferin son gününde Ankaraspor'la görüşmüş; ancak herhangi bir netice alınamamıştı.

Kalli, Hakan Balta'ya sarıldı

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, savunmaya çözüm arıyor. Tomas-Song ikilisinin uyumu sayesinde rahat sezonlar geçiren Sarı-Kırmızılı ekip, bu mevkide yeniden sıkıntıya düştü. Geçtiğimiz yıl Sivasspor formasını başarıyla taşıyan Servet'i transfer eden G.Saray, bu oyuncudan beklediği verimi alamadı. Milli oyuncunun üst üste yaptığı hatalar, "Stopere mutlaka çözüm bulmam lazım, buraya bir transfer şart." diyen Feldkamp'ı yeni arayışlara itti. G.Saray'ın UEFA'da Koprivnica'yla yaptığı maçta Servet'in verdiği hatalı pasın penaltıyla neticelenmesi ve V. Manisaspor karşısında ıskaladığı topun gol olması, Alman hocanın sabrını taşırdı. Manisaspor maçı sonrası kaybedilen iki puanın faturasının bir oyuncuya kesilmesinin yanlış olduğunu belirterek, Servet'e sahip çıktığını açıklayan Feldkamp, operasyonu sessiz sedasız gerçekleştirdi. Referans olup Kaiserslautern'den transfer ettirdiği Bouzid'i yedek oturtup Servet'e şans tanıyan Feldkamp, bu futbolcunun üst üste yaptığı hatalardan sonra transferin son gününde V.Manisaspor'dan Hakan Balta'yı aldırdı. Tecrübeli hocanın, Hakan Balta'yı Konyaspor maçında ilk 11'de sahaya süreceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious