Hasan Şaş Cimbom ile davalık

Hasan Şaş Cimbom ile davalık.9664
  • Giriş : 21.06.2009 / 14:20:00

Galatasaray´dan ayrılış şeklini hazmedemeyen Hasan Şaş, 1 milyon Dolar´lık alacağı için kulübü hemen mahkemeye verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray´dan ayrılış şeklini hazmedemeyen Hasan Şaş, 1 milyon Dolar´lık alacağı için kulübü hemen mahkemeye verdi. Belirlenen sürede ödeme yapılmazsa, Galatasaray´a haciz gelecek.

1998-1999 sezonundan beri Galatasaray forması giyen Hasan Şaş, kontratı yenilenmeyice boşa çıkmış ve futbolu bırakmayı düşündüğü iddiası ortaya atılmıştı. Gerek sakatlığı, gerekse de aldığı kilolar nedeniyle geçen sezon hiçbir varlık gösteremeyen tecrübeli futbolcu, Galatasaray'dan yılda tam 2 milyon Dolar kazanıyordu.

Son olarak taraftarların ıslıklı protestosuna maruz kalan Hasan Şaş da Sarı-Kırmızılı kulüple yolları ayırınca, takımda UEFA Kupası'nı kazanan kadrodan kimse kalmamıştı. Bu süre içinde sessizliğini koruyan Şaş, bu kez çok daha farklı ve şaşırtıcı bir şekilde gündeme geldi. Yıldız futbolcu, 11 yıl formasını giydiği Galatasaray'dan ayrılalı daha 1 ay bile olmamışken, 1 milyon Dolar'lık alacağının ödenmediği gerekçesiyle kulübü mahkemeye verdi.

Elleri kolları bağlandı

Kulübe ulaşan faksla birlikte yöneticiler büyük şaşkınlık yaşarken, belirlenen süre içinde Hasan Şaş'ın alacağının ödenmemesi halinde Galatasaray'a haciz geleceği belirtildi. Finansal sorunlarla boğuşan ve kombine kart satışından elde edilen sıcak parayla acil ödemeleri yerine getiren yönetimin, bu 1 milyon Dolar'lık fatura karşısında elinin kolunun bağlandığı ifade edildi. İdareciler şimdi Hasan Şaş'ın parasını ödeyip, kulübe haciz gelmesini önlemek için kolları sıvayarak, kaynak arayışına başladı.

Taffarel lafını bile etmedi

Efsane kaleci Taffarel de, tıpkı Hasan Şaş gibi 1998'de geldi Galatasaray'a, ama onunla yollar 2001'de ayrıldı. Brezilyalı file bekçisinin de 1 milyon Dolar alacağı vardı. Taffarel, tam 4 sene bu paranın lafını dahi etmedi. Hagi'nin teknik direktör olduğu 2005'te İstanbul'a gelip durumunu anlattı ve ödemenin yapılması için 3 ay İstanbul'da konakladı. Bu sürede de medyaya herhangi bir olumsuz açıklama yapmadı.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*