Hasan Şaş: "Taş yerinde ağırdır"

Hasan Şaş:
  • Giriş : 27.12.2007 / 18:50:00
  • Güncelleme : 27.12.2007 / 18:54:25

Herkes tatildeyken Florya’da çalışmalarını sürdüren tecrübeli futbolcu, "Önemli olmayan birkaç tatsız olay yüzünden, G.Saray’daki emeğimi bir kalemde silemem. Hasan Şaş olarak kulübümün tarih defterine geçmek istiyorum" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

GALATASARAY’ın, İstanbul BŞB ile oynadığı ve berabere kaldığı maçta gördüğü kırmızı kart sonrası Türkiye’de Futbol oynamayacağını ve sarı kırmızılı takımdan ayrılmak istediğini açıklayan Hasan Şaş, sembol olduğu takımında kalacağını söyledi. Herkes tatildeyken, Florya’da çalışmalarını sürdüren ve tesislerdeki sessizliği bozan tek isim olan Hasan, "Gider mi, kalır mı?" sorusuna da netlik getirdi.

Florya sevdalısıyım

Sarı kırmızılı takımın yaramaz çocuğu tam bir Florya sevgilisi olduğunu ifade ederek, "Buraya aşığım. Evim burada. Çalışmalarımı sürdürüyorum, burada oturuyor ve çayımı yudumluyorum. Keyfim yerinde. Yeni yılda da Ankara’dan gelecek misafirlerimi evimde ağırlayacağım, tesislerimizi de onlara gezdireceğim. Öncelikle bir yere gitmiyorum. Benim, aşığı olduğum Florya’dan ayrılmam çok zor. Galatasaray’dan daha güçlü bir takım beni isterse giderim. Öyle de bir takım yok. Adım atarken, ileriyi de görerek adım atılmalı. Taş yerinde ağırdır. Benim de yerim Galatasaray’da" diye konuştu.

Bir kalemde silmem

Takımının formasıyla sembolleşmiş isimlerin daha dikkatli olması gerektiğini de sözlerine ekleyen yıldız futbolcu şöyle devam etti: "Karataş’lı Hasan olarak burada ismimi ve kalitemi kanıtladım. Takım içindeki arkadaşlarımdan saygı görüyorum. Gençlerin ağabeyi konumundayım. Bunun bir anda yıkılmasına izin vermem. Galatasaray’da olduğu gibi, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta da uzun yıllar forma giyen futbolcuların böyle anılması lazım. En güzeli bu. Benim içimdeki Galatasaray sevgisi çocukluğumdan içime yerleşti. 20 yıl önceki takımın kadrosunu ezbere sayarım. Kimin nerede nasıl oynadığını, büyük maçların neticelerini bilirim. O zamanki futbolculara özenir, ben de onlar gibi olmak isterdim. Galatasaray forması altında büyük başarılar yaşadım. Sayısız kupa kaldırdım. Kritik goller attım. Tarifsiz mutluluklar yaşadım. Önemli olmayan birkaç tatsız olay yüzünden Galatasaray’ı ve buradaki emeğimi bir kalemde silemem. Galatasaraylı doğdum ve Galatasaraylı Hasan Şaş olarak tarih defterine geçmek istiyorum. Ben kendime fazlasıyla güveniyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious