Hasdal'da ölen erin ailesi cevap bekliyor

Hasdal'da ölen erin ailesi cevap bekliyor.9263
  • Giriş : 02.10.2008 / 22:19:00

Hasdal Askeri Cezaevi'nde çıkan yangında zehirlenerek hayatını kaybeden tutuklu er Murat Çömez'in ailesi askeri yetkililerden konuya ilişkin detaylı açıklama bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Hasdal Askeri Cezaevi'nde bayramın 1. günü sabaha karşı bir koğuşta kalan 6 mahkum arasında çıkan kavga neticesinde meydana gelen yangında 2 tutuklu er hayatını kaybetti.

Yangında hayatını kaybeden erlerden Çömez'in eniştesi Sinan Özcan, kendilerine yapılan açıklamanın yeterli olmadığını ve üst düzey yetkililerden konuya ilişkin açıklama beklediklerini söyledi. Bayram namazını kıldıktan sonra evlerine geldiklerinde acı haberi telefonla öğrendiklerini ifade eden Özcan, "Biz cezaevi yönetiminden, TSK'dan bir açıklama bekliyoruz. İçerisi yandı mı? Ya da yakıldı mı? Biz en azından ölüm nedeninin açıklanmasını istiyoruz." dedi.

Cenazeyi alma konusunda da kısa süreli sıkıntı yaşadıklarını belirten Özcan, "Net bir cevap bekliyoruz. En azından bu açıklama avukatımıza ya da bize direkt yapılmalı buna hakkımız var." şeklinde konuştu.

Acılı Baba Rıza Çömez de askeri yetkililerden kendilerine detaylı bir açıklama yapmalarını istedi. Rıza Çömez, oğlunun cesetinde herhangi bir yara bere olmadığını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*