Haşim Bayram gözünü açtı!

  • Giriş : 16.02.2006 / 00:00:00

Selçuk Üniversitesi (S.Ü.) Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Özkağnıcı, 4 gündür reanimasyon ünetesinde uyutulan Haşim Bayram'ın bugün gözünü açtığını ve komutlara tepki verdiğini ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bayram'ın hayati tehlikeyi henüz atlatamadığına işaret eden Başhekim Özkağnıcı, "Hastamız bugün gözünü açtı. Verilen komutlara tepki verdi. Solunumu normale döndü. Düne göre daha iyi. Umut verici bir gelişme gösteriyor." diye konuştu.

Bayram'ın yeniden kanama geçirme riskinin devam ettiğini hatırlatan Özkağnıcı, bu yüzden Bayram'ı uyutmaya devam ettiklerini bildirdi. Bayram'ın Nörolog, Kardiyalog ve Reanimasyon ünitesi başkanından oluşan doktor grubunun nezaretinde reanimayon ünitesinde tutulduğunu anımsatan Özkağnıcı, bu uzmanların vereceği karar doğrultusunda Bayram'ın bir süre daha uyutulabileceğini söyledi. Bayram'ın belli periyotlarla uyandırılıp vücudunun tepkisinin ölçüldüğünü dile getiren hastane başhekimi, gelişmelerin sevindirici olduğunu sözlerine ekledi.

Bayram'ın gözünü açtığı haberi, yakınlarını ve mesai arkadaşlarını sevince boğdu.

Haşim Bayram, geçtiğimiz pazar günü Afra Alışveriş merkezlerini gezdiği sırada aniden rahatsızlanmıştı. Önce Özel Selçuklu Hastanesi'ne ardından da Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Bayram'ın beyin kanaması geçirdiği anlaşılmıştı. Küçük bir operasyon geçiren Bayram, reanimasyon ünitesinde gözlem altına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious