Haşim Bayram uyutulacak

  • Giriş : 14.02.2006 / 00:00:00

Doç. Dr. Ahmet Özkağnıcı, Haşim Bayram'ın tekrar kanama geçirme riskini azaltmak için uyutulduğunu ifade ederek, yeniden kanama riski kalmadığına emin olununcaya kadar Bayram'ı uyutmaya devam edeceklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Özkağnıcı, Bayram'ın sağlık durumunun geldiği güne göre daha iyi olduğunu söyledi. Hastaneye getirildiğinde Bayram'ın hayati tehlikesinin yüksek olduğunu dile getiren Doç. Dr. Özkağnıcı, bu tehlikenin şimdi azaldığını kaydetti. Bayram'ın hastaneye getirildiğinde kan basıncının çok yüksek olduğunu hatırlatan Özkağnıcı, şu bilgiyi verdi: "Dolaşım basıncı 23- 24 civarındaydı. şimdi 16'ya düştü. Solunum düzgün. Diğer hayati fonksiyonlarında herhangi bir problem yok."

Haşim Bayram'ın dolaşım ve solunum sisteminde herhangi bir sorun olmadığını aktaran Özkağnıcı, "Tüm hayati bulguları stabillenmiş durumda. Hastanın tekrar kanama riskini azaltmak için uyutuyoruz. Reanimasyon ünitesinde yaşam desteği verilmek suretiyle gözetim altında tutuluyor." şeklinde konuştu. Bayram'ın bilincinin hala kapalı olduğunu bildiren Başhekim Özkağnıcı, "Bilinci yerine gelinceye yani yeniden kanama riski kalmayıncaya kadar uyutacağız. Belli bir süre vermek zor" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious