Haşim İşcan heykelini Atatürk heykeli sandılar

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Haşim İşcan heykelini Atatürk heykeli zanneden İşçi Partililer, heykelin önüne Atatürk posteri asarak eylem yaptılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha sonra büstün Atatürk büstü olmadığını öğrenen partililer yanlarında bulunan Atatürk resminin bulunduğu afişi büstün önünde tuttu.
Atatürk'ün ölümünün 68. yıldönümü anma günü nedeniyle İşçi Partisi Antalya il teşkilatı Büyükşehir Belediyesi önünden Cumhuriyet Meydanı'na kadar meşaleli yürüyüş yapmak istedi. Büyükşehir Belediyesi önünde bulunan Haşim İşcan heykelini Atatürk büstü sanarak eylemlerine orada devam ettiler. Daha sonra büstün Atatürk büstü olmadığını öğrenen partililer yanlarında bulunan Atatürk resminin bulunduğu afişi büstün önünde tutarak meşale yakıp basın açıklamasını okudu

Polisin, saat 17:00 den sonra eylem yapılamayacağını belirtmesinin üzerine, Büyükşehir Belediyesi önünden Cumhuriyet Meydanı'na kadar meşaleli yürüyüş yapamayan partililer, bu yürüyüşe izin vermeyenlerden hesap soracaklarını söyledi. Daha sonrada Büyükşehir binasın önünde bulunan Haşim İşcan büstünü Atatürk büstü zanneden partililer, eylemlerini burada devam ettirmek istedi. Partililer büstün önüne geldiklerinde heykelin Haşim İşcan olduğunu fark edince Atatürk'ün resminin bulunduğu afişi heykelin önüne tutarak meşale yaktılar. Burada basın bildirisini okuyan partililer olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious