Haşim Kılıç, AK Partili vekillere dokuz doğurttu!

Haşim Kılıç, AK Partili vekillere dokuz doğurttu!.12672
  • Giriş : 31.07.2008 / 22:09:00
  • Güncelleme : 31.07.2008 / 21:57:49

Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç kullandığı bir cümle AK Parti'lilerin yüreklerini ağzına getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üç gündür devam eden görüşmelerde kararın bugün açıklanacağına ilişkin bilgilerin gelmesi ile ekranlara kilitlenen insanlar Kılıç’ın kamaralar karşısında yaptığı uzun konuşma ile sıkıntılı anlar yaşadı. Saat 17.30’da kararı açıklamak için kameralar karşısına geçen Haşim Kılıç’ın konuşmasının başında söylediği bir cümle kapatmaya karşı çıkanların yüreklerini ağızlara getirdi adeta.

TEMELLİ KAPATILMASINA KARAR VERİLMESİ...

Başkan Haşim Kılıç'ın konuşmasının başında; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının ''Adalet ve Kalkınma Partisi'nin laikliğe aykırı eylemlerin odağı durumuna geldiğinin tespitiyle eylemlerinin ağırlığı da gözetilerek Anayasanın 69. maddesinin 6. fıkrası ve 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'nun 1/b maddesi gereğince temelli kapatılmasına karar verilmesi'' sözleri, birçok insan tarafından ‘kapatma kararı’ olarak algılandı. Kılıç’ın, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın AK Parti için açtığı kapatma davasına ilişkin okuduğu gerekçe Meclis’teki milletvekillerini de yanılttı.

Kararı Meclis’te pür dikkat takip eden iktidar ve muhalefet vekilleri ve bazı gazeteciler, Kılıç’ın bu sözlerini ''AK Parti'nin kapatıldığı şeklinde'' algıladığı gözlemlendi.

Kılıç'ın sözlerini ''istemiyle dava açtığını'' diyerek devam ettirmesi, tedirginlikleri ortadan kaldırırken Meclis kulislerinde gülüşmelere yol açtı.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*