Haşim Kılıç CHP ve Kanaltürk sorununu yorumladı

Haşim Kılıç CHP ve Kanaltürk sorununu yorumladı.10589
  • Giriş : 24.04.2008 / 11:34:00
  • Güncelleme : 24.04.2008 / 11:52:56

Kılıç, CHP'ye kapatılma davası açılıp açılmayacağına üstü kapalı bir şekilde açıklık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Kanaltürk'e usulsüz para aktaran CHP'ye kapatılma davası açılıp açılmayacağına üstü kapalı bir şekilde açıklık getirdi.

TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın verdiği resepsiyona katılan Haşim Kılıç, gazetecilerin soruları üzerine CHP hakkındaki mali denetimin kapatma davası ile ilişkilendirilemeyeceği mesajını verdi. Kılıç, "Parti kapatmalarının gerekçesi bellidir, üç tanedir. Bunların içinde ancak yurtdışından bir yardım alındığında bir kapatma söz konusudur." dedi.

Kılıç, "Bu mali denetim kapatma sonucunu doğurur mu?" sorusunu ise, "Ya hukuku bilmiyorlar ya amaç başka, ne alakası var?'' şeklinde cevapladı.

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Alifeyyaz Paksüt de siyasi partilerin hesaplarının sırasıyla incelendiğini, tüm partilerin hesaplarına bakıldığını belirtti.

Paksüt, "CHP'nin de MHP'nin de iktidar partisinin de hesaplarına bakılacak. Bunun ne şekilde yapılacağı belli. Denetim sonucu iddiaların doğruluğu saptanırsa Hazine'ye gelir kaydedilmesi gibi bir yaptırım var. Bu konunun kapatma davası ile ilişkilendirilmesi zor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious