Hasip Kaplan'dan Erdoğan'a destek

  • Giriş : 29.06.2009 / 10:26:00

"Biz doğru atacağınız her adımın yanında size siper olmaya hazırız”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP'li Milletvekili Hasip Kaplan, Başbakan Erdoğan'a seslenerek, “Biz, 100 belediye başkanı olan, milyonları harekete geçirebilen Türkiye'nin en büyük dördüncü gücüyüz. Biz doğru atacağınız her adımın yanında size siper olmaya hazırız” dedi

Şırnak'ın DTP'li Milletvekili Hasip Kaplan, belediye düğün salonunda yapılan DTP Şırnak İl Kongresi'ne katıldı. Kongrede konuşan Kaplan özetle şöyle dedi:

'DİK DURUN'

Sayın Başbakan son belge sizi hedef aldı. Peki daha önceki belgeler de bizim partimizin yasal seçilmiş milletvekili ve belediye başkanlarını hedef almadılar mı? Hala halkın sandıktan çıkan iradesini tanımayan, resmi bayramlarda belediye başkanlarımızın elini sıkmayan, cüretkar halkın iradesine karşı çıkan, meclisin iradesi üzerinde kendini gören bunlar bu ülkeyi karmaşaya taşımak istiyorlar. Anayasa reformuysa işte biz varız. Siyasi Partiler Yasası'ysa, seçim Yasası'ysa, barajların indirilmesiyse işte biz varız. Türkiye'de barış istiyorsanız işte biz varız. Yeni bir hukuk devletinde hukukun üstünlüğü içinde yine biz varız. Biz 100 belediye başkanı olan, milyonları harekete geçirebilen, Türkiye'nin en büyük dördüncü gücüz. Misyonumuz gereği öyle gücümüz yabana atılacak bir güç değildir. Biz doğru atacağınız her adımın yanında size siper olmaya hazırız. Sayın Başbakan Erdoğan çetelere karşı dik durun biz sizin önünde siper oluruz.

CEZAEVİNDEKİ PARTİLİLER

Ne mutlu onlara, işkenceden, hırsızlıktan, devleti dolandırıcılıktan, darbe planlarını yapmaktan dolayı içerde değiller. 3 genel başkan yardımcımız ve yüzlerce arkadaşımızın üzerinde bir tek çakı yoktu. Ama şimdi Sayın Başbakanımız cebinde çakı ile dolaşıyor. Bir tek şiddet ve katı bir eyleme katılmadılar bu arkadaşlarımız. Bunlar partimiz adına yasal ve meşru zeminde siyaset yapan arkadaşlarımızdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*