Hasta soyan yankesici kamerada

  • Giriş : 09.10.2006 / 00:00:00

Hastanede hasta yakınlarını, görevlileri ve hastaları soyan 63 yaşındaki azılı hırsız, bir hastanın cebinden parasını çalarken güvenlik kameralarına yakalanınca yakayı ele verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre olay, Konya Numune Hastanesinde gerçekleşti. Bir ay önce başka bir vatandaşın cebindeki parayı çalarken güvenlik kameralarına yakalanan Ahmet Ürbek, sabah saatlerinde Numune Hastanesi Poliklinik servisine geldi. Hastane güvenliği tarafından fark edilen Ürbek, güvenlik kameralarıyla takibe alındı. Yaklaşık 1 saat kameralar ile takip edilen Ürbek, hastanenin poliklinik servisinde tedavi için bekleyen Hasan Karakaya (43) isimli vatandaşın cebindeki 70 YTL parayı çalmaya çalışırken suçüstü yakalandı. Yankesicilik olayı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Kameralar sayesinde yankesicilik yaptığı tespit edilen Ürbek, Konya Numune Hastanesi özel güvenlik ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Polis ekiplerine teslim edilen azılı hırsızın daha önce 43 ayrı hırsızlık suçundan sabıkalı olduğu öğrenildi. Sabah saatlerinde kalabalık olan poliklinik servisini kendisine mesken tuttuğu öğrenilen Ürbek, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Emniyet yetkilileri vatandaşları özellikle kalabalalık mekanlarda ceplerine dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious