Hasta taşıyan ambulans kaza yaptı

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Üsküdar'da sara nöbeti geçiren bir hastayı hastaneye götüren ambulansla ticari taksinin çarpışması sonucu, ambulans doktoruyla birlikte 4 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaza saat 02.00 sıralarında Selimiye Nuhkuyusu Caddesi ile Tıbbiye Caddesi'nin kesiştiği trafik ışıklarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sara nöbeti geçiren Nuri Yelden isimli sara hastasını Selimiye'den Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne götüren Ümit Yılmaz'ın kullandığı 34 UZ 4153 plakalı ambulans ile Yunus Telli'nin yönetimindeki 34 TBF 95 plakalı ticari taksi çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle kontrolden çıkan ambulans kaza yerine yakın bir yerde bulunan bir kahvehanenin 1 metre yüksekliğindeki bahçe duvarından aşağı düştü. Kazada ambulans doktoru Şengül Kocaağaç, hasta Nuri Yelden ile ticari takside bulunan Alev Işık ve Muharrem Işık hafif yaralandı. Yaralılar olay yerine çağırılan ambulansla Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaza sonrası ambulans sürücüsü ve hemşire, olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadı.

Bu arada bahçesine ambulans düşen kahvehanenin müdavimlerinin o sırada bahçede oturdukları öğrenildi. Kazadan yara almadan kurtulan bir kişi olayı yakınlarına hayretler içinde anlattı. Bahçede otururken duvardan üzerlerine ambulans düşmesi nedeniyle ölümden döndüklerini söyleyen vatandaş, şaşkınlığını "Hayatımda böyle bir şey yaşamadım." diyerek ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious