Hasta taşıyan ambulans kaza yaptı ve...

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde hasta taşıyan ambulans tomruk yüklü kamyonla çarpıştı. Kazada 2 kişi öldü. İki kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgilere göre kaza Alanya'ya bağlı Kargıcak Beldesi'nin Karagedik mevkiinde meydana geldi. Gazipaşa'da meydana gelen motor kazasında yaralanan hastaları taşıyan Gazipaşa 112'ye ait 2 ambulans Alanya Devlet Hastanesi'ne gelmek üzere yola çıktı.

Ambulanslardan biri devlet hastanesine ulaşırken, motor kazasında yaralanan çocuğu taşıyan Mustafa Sezer yönetimindeki ambulans, Karagedik mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle, tomruk yüklü 07 NF 322 plakalı kamyonla çarpıştı. Kaza sonucunda 112 ambulans tanınamaz hale gelirken, kamyon ters dönerek içindeki tomruklar yollara saçıldı.

Kazada ambulans şoför Mustafa Sezer ile Alanya'ya getirilen Eren Ergin isimli hasta olay yerinde hayatını kaybetti. Ambulansta bulunan hemşire Esin Şen ise kazadan yaralı olarak kurtuldu. Yaralı hemşire ve kamyon şoförü, Alanya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kimliği henüz belirlenemeyen hafif yaralı kamyon şoförü, tedavisinin ardından gözaltına alındı. Kazanın meydana geldiği yerde trafik yaklaşık 1 saat aksadı.

Öte yandan kaza yapan ambulansta bulunan yakınlarını görmek için Gazipaşa'dan Alanya'ya gelen bir taksi de Kestel yakınlarında kaza yaptı. Refüje çıkan araçta ölen ya da yaralanan olmadı.

Ambulansta bulunan sağlık malzemeleri ve sedye kullanılamaz hale geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious