Hastalara sinema hizmeti

  • Giriş : 21.11.2006 / 00:00:00

Adana Başkent Hastanesi, hasta ve yakınlarına sinema hizmeti sunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tedavi için gelen hasta ve yakınları sinema izleyerek hem vakit geçiriyor hem de stres atıyor.
Açılışını 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yaptığı Adana Başkent Hastanesi'nin içindeki sinema salonunda, hastalar, hasta yakınları ve hastane personeli biraraya gelerek vizyondaki filmlerin yanısıra kısa metrajlı eğitici programları izleme imkanı buluyor. Hastanede haftanın 6 günü her saat açık tutulan sinema salonu, yoğun ilgi görüyor.
Adana Başkent Hastanesi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdür Yard. Doç. Dr. Turgut Noyan, herşeyden önce hasta, hasta yakınları ve hastane personelini düşündüklerini dile getirdi. Noyan, hastalara ve yatmakta olan hasta yakınlarına haftanın 6 günü sinema keyfi sunduklarını söyleyerek, "Bu uygulmayı, hasta ve hasta yakınlarının hastanedeki boş zamanını kaliteli ve eğlenceli geçirmesi için başlattık. Hastane bünyesinde bulunan 500 kişilik sinema salonunda haftanın 6 günü eğitim amaçlı kısa metrajlı filmler gösterime giriyor. Hastanemize gelen hastalar hem keyifli vakit geçiriyor hem de çoğu konuda eğitim alıyor," dedi.
Sinema salonunda ayrıca sosyal amaçlı olarak personele vizyona girmiş filmleri seyretme imkanı sunduklarını kaydeden Noyan, "Personelimiz, mesai saatleri dışında sinemadan faydalanma fırsatı buluyor. Vizyona girmiş yepyeni filmleri hastane sinemasında izleyebiliyorlar," dedi. Türkiye'deki hastanelerde ilk kez böyle bir uygulamanın başladığını ifade eden Noyan, "Hastanemizde hasta ve hasta yakınlarına yemekleri bedava veriyoruz. Onların ihtiyaçlarının sadece tedavi olmadığını bilerek hareket ediyoruz. Başkent Hastanesi Kışla Yerleşkesi'nde Onkoloji, Radyoterapi, Nefroloji, Diyaliz, Diş Hekimliği, Fizik tedavi ve Rehabilitasyon merkezleriyle hizmet veriyoruz," dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious