Hastalığa yenik düşen öğrenci toprağa verildi

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Kayseri'de kemik erimesi rahatsızlığı nedeniyle tedavi altına alındığı hastanede yaşamını yitiren üniversiteli genç kız, memleketi Çorum'un İskilip ilçesinde toprağa verildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayseri Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türkçe Bölümü 3. sınıf öğrencisi Rukiye Elmacı (20), kemik erimesi hastalığına yenik düştü. Bir süre önce halsizlik şikayetiyle hastaneye başvuran ve bir hafta önce beyin kanaması geçirerek Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Elmacı, doktorlar ve öğrenci arkadaşlarının tüm mücadelesine rağmen kurtarılamadı. Rukiye Elmacı'nın vefatı onu hayatta tutmaya çalışan ve 200 ünite kan toplayan üniversitedeki arkadaşlarını ve memleketi İskilip'i hüzne boğdu.

Rukiye Elmacı'nın geçen hafta beyin kanaması geçirmesinin ardından babası Ömer Elmacı, bir haftadır genç kıza refakat ediyordu. Doktorların müdahalelerine rağmen hayatını kaybeden genç kızın cenazesi babasına teslim edildi.

Arkadaşlarının da katılımıyla hastane morgundan alınan Elmacı'nın cenazesi memleketi Çorum'un İskilip ilçesine getirildi. İskilip ilçesindeki Elmacı ailesinin evine getirilen cenaze gözyaşları arasında karşılandı.

Genç kızın annesi ve iki kız kardeşi yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilirken, baba Ömer Elmacı'yı ise imam meslektaşları sakinleştirdi. Ardından İskilip Ulucamii'ne götürülen genç kızın cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından İskilip Mezarlığı'nda defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious