Hastalıklı domatesleri yediler

Hastalıklı domatesleri yediler.18404
  • Giriş : 05.06.2008 / 15:52:00

Rusya Federasyonu'nun kimyasal kalıntı ve bitkisel hastalık bulunduğu gerekçesiyle Türkiye'den yaş sebze ve meyve ithalatını durdurma kararı almasını,DKİB Başkanı Gürdoğan ve bir grup ihracatçı domates yiyerek protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkanı Gürdoğan ve bir grup ihracatçı, Rusya Federasyonu'nun Türkiye'den yaş sebze ve meyve ithalatını durdurma kararı alması üzerine, bu ülkeye gerçekleştirilen ihracatın yüzde 60'ının yapıldığı Trabzon Limanı'nda bir protesto gösterisi yaptı.

Gürdoğan, burada yaptığı konuşmada Rusya Federasyonu'nun 7 Haziran 2008 tarihinden itibaren Türkiye'den yaş meyve-sebze ürünlerine ithal yasağı getirdiğini hatırlatarak bu kararın bölge ekonomisi açısından son derece tehlikeli sonuçlar doğuracağını savundu.

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın da defalarca yapılan uyarılara rağmen süreci iyi yönetemediğini ileri süren Gürdoğan, yetkililerin bunun hesabını vermesi gerektiğini ifade etti.

Gürdoğan ve ihracatçılar, daha sonra yanlarında getirdikleri kasalardaki domatesleri yiyerek getirilen yasağı protesto ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious