Hastane hastane dolaşırken can verdi

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Bisikletçi genç kızın hastane hastane dolaştırılırken ölmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dün gazetecilere iftar yemeği veren Okutan, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi. Sağlık konusunda sıkıntılar olduğunu kabul eden Okutan, bu sıkıntıları gidermek için çalıştıklarını vurguladı. Okutan, sağlık konusunda bir takım eksiklikler ve yanlış uygulamaların zaman zaman istenmeyen sonuçlar doğurduğunu kaydetti.

CHP SORU ÖNERGESİ VERDİ

BetülıÜü Çoşar'ın ölümüyle ilgili CHP Antalya Milletvekili Feridun F. Baloğlu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a yönelik soru önergesi verdi.

TBMM Adalet Komisyonu üyesi, CHP Antalya Milletvekili Feridun F. Baloğlu, tarafından meclis başkanlığına verilen soru önergesinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a şu soruları yöneltti: "Ağır yaralı olarak Yenikent Devlet Hastanesi'ne kaldırılan, daha sonra 23 kilometre uzaklıktaki Toyoto-Sa İlkyardım ve Trafik Hastanesi'ne sevk edilen müteveffa genç kızın, hastanedeki tomografi cihazının bozuk olması nedeniyle, yeniden Yenikent Devlet Hastanesi'ne gönderildiği haberleri doğru mudur? Trafik kazaları ile doğrudan ilgili bir ihtisas hastanesinde tomografi cihazının bozuk olması olağan bir durum mudur.? Devletin sağlık hizmetlerindeki etkinliğini genişletmekle görevli Bakanlığınızın, bu olaydaki sorumluluğunu kabul edecek misiniz? Bakanlığınız bu konuda hangi önlemleri almıştır? Soruşturma başlatılmış ise, sonuçları nelerdir?"

Betül Coşar, 22 Eylül Cuma günü yeni yerleşim Bölgesi Camili'de arkadaşlarıyla antrenman yaparlarken bir markete ait servis otobüsünün altında kaldı. Ağır şekilde yaralanan genç sporcu ilk getirildiği Yenikent Devlet Hastanesi'nde "Trafik kazalarına Toyota-Sa Hastanesi bakıyor" diyerek 23 kilometre uzaklıktaki Toyota-Sa Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak burada tomografi cihazı bozuk olunca yeniden Yenikent Devlet Hastanesi'ne getirilirken yolda hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious