Hastane skandalı TBMM gündeminde

Hastane skandalı TBMM gündeminde.11790
  • Giriş : 01.06.2009 / 18:57:00

MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Mersin Devlet Hastanesi’nde yaşanan skandalı verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Mersin Devlet Hastanesi'nde yaşanan skandalı verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

Çelik Meclis Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, Mersin'de meydana gelen bir kaza sonucu, ilkokul öğrencisi Eren Söylemez'in yaralandığını ve Mersin Devlet Hastanesi'ni kaldırıldığını söyledi.

Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından Söylemez'in yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığını ifade eden Çelik, “Mersin Devlet Hastanesi Cerrahi Yoğun Bakım Servisi'nde, Hastanedeki taşeron firmada hasta bakıcı olarak çalışan ve sarhoş olarak işe geldiği iddia edilen bir hasta bakıcı ile personel arasında çıkan kavgada taraflardan birinin hasta yatağında yatan çocuğun üzerine düşerek ölümüne neden olduğu iddia edilmektedir.”dedi.

Çelik Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a şu soruları yöneltti:

“Sağlık Bakanlığı bünyesinde hangi hizmetler taşeron firmalar aracılığıyla yapılmaktadır? Taşeron firmalar aracılığıyla çalıştırılan personel hangi kriterlere göre belirlenmektedir? Bir oryantasyon eğitimi verilmekte midir? Olaydan 'iki gün önce beyin ölümünün gerçekleştiğini söyleyen' Başhekim ve ilgili personel bahsedildiği gibi iki gün önce ölümün gerçekleştiğine dair rapor tutmuşlar mıdır?

İlgili savcılığa aynı tarihlerde bildirmişler midir? 'Beyin ölümünün gerçekleştiği' aileye neden bildirilmemiştir? Bu olaya sebebiyet veren personel ve böyle bir personeli çalıştıran firma ve hastane yetkilileri hakkında ne gibi işlemler yapılacaktır? “

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*