Hastane yangınında incelemeler sürüyor

Hastane yangınında incelemeler sürüyor.13341
  • Giriş : 27.05.2009 / 22:39:00

Bursa Valisi Şahabettin Harput, ''Kimsenin endişesi olmasın, bu olayı soruşturmak bizim vicdani sorumluluğumuzdur.'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sorun neyse üzerine gidilecektir, kamuoyu da 'devlet budur' diyecektir'' dedi.

Şahabettin Harput, yaptığı açıklamada, soruşturmayla ilgili şu an için bir gelişme olmadığını, bunun uzun bir süreç alacağını, görev verdikleri ekiplerin hazırlayacağı raporları bekleyeceklerini söyledi.

Soruşturmanın adli ve idari kısmında ''Binanın projesinde bir hata var mı, binanın inşaatında bir hata var mı, binanın donanımında bir hata var mı, tesisatın döşemesinde bir hata var mı, binanın kullanımında bir hata var mı'' gibi sorulara yanıt aranacağını dile getiren Harput, şunları kaydetti:

''Bugünden yarına bir gelişme beklemek doğru olmaz. Hem idari, hem teknik hem de adli incelemeler sürüyor. Soruşturma sonucunda bu hususlar mutlaka ortaya çıkacak. Soruşturma sürecinin sonuçlanması teknik rapora bağlı. Görevliler özveriyle çalışıyorlar. Bu konuda çalışma yapan ekiplerle teknik olarak bazı şeyleri paylaşıyoruz. Ama bugünden bu konuda bir açıklama yapmak doğru olmaz. Kimsenin endişesi olmasın, bu olayı soruşturmak bizim vicdani sorumluluğumuzdur. Sorun neyse üzerine gidilecektir, kamuoyu da 'devlet budur' diyecektir.''

Harput, ''Yangın sonrası müdahaleyle ilgili şu anda bir hata görülmediğini belirterek, ''Gerek itfaiyenin gerekse hastane görevlilerinin çalışmaları doğru yaptıkları gözleniyor. Ancak bu konuda da soruşturma sonucunda daha net bilgi verebiliriz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*