Hastane yangınının sebebi kundaklama

Hastane yangınının sebebi kundaklama.5875
  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

İlk belirlemelere göre 45 kişinin öldüğü Moskova'daki yangının kundaklama sonucu çıktığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Moskova'nın güneybatısında yer alan Uyuşturucu Tedavi Hastanesi'nde çıkan ve ilk belirlemelere göre 45 kişi hayatını kaybettiği yangının kundaklama sonucu çıktığı bildirildi. Olağanüstü Hal Bakanlığı Yangın Güvenliği Direktörü Yuri Nenaşov, 45 kişinin ölümüne ve 10 kişinin de yaralanmasına sebep olan yangının yüksek ihtimalle kundaklama sonucu çıktığını açıkladı. Yangının itfaiyeye geç ulaştırıldığını iddia eden Moskova itfaiye sözcüsü Yevgeny Bobylyov da hastane personelinin insanların tahliyesinde yeterli çaba gösteremediğini söyledi.

Bobbylov açıklamasında, "İtfaiye görevlileri yangın ihbarı geldikten bir saat sonra yangını söndürdüler. 160 kişinin hastaneden tahliyesi gerçekleşti. 10 kişi de karbon monoksit zehirlenmesi teşhisi ile hastanelere kaldırıldı. Ölümlerin çoğu boğulma sonucu meydana gelmiş." ifadelerine yer verdi.

Ölenlerin tamamı kadın

Hayatını kaybedenlerin tamamının kadın olduğunu açıklayan Olağanüstü Hal Bakanı Alexander Chupriyan "Hastalar yangından kurtulmak için çatıya çıkmaya çalışmışlar. Beşinci kata çıkan merdivenlerde itfaiyeciler yetişemeden duman altında kalarak hayatlarını kaybetmişler." dedi. Churiyan binada sadece bir acil çıkış olduğunu ve hiç bir kimsenin de dışarıdan yardım çağırmak için binadan çıkamadığını kaydetti.

Bakan, açıklamasında hastanenin kapatılması için sene başında mahkemeye başvurulduğunu yalnız mahkemenin taleplerini reddettiğini de açıkladı. Kundaklama ihtimalinin yüksek olduğu yangın sebebi ile ilgili incelemeler devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious