Hastane yapımında gerginlik

Hastane yapımında gerginlik.17289
  • Giriş : 20.03.2009 / 18:43:00
  • Güncelleme : 20.03.2009 / 18:58:39

Mersin BŞB ve CHP adayı Macit Özcan, kendisine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. AKP ve DSP'den çok sert cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Macit Özcan, kendisine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, ''Cesaretiniz varsa o dosyaları gidin, savcılığa verin'' dedi.

Özcan, yazılı açıklamasında, seçime sayılı günler kala bazı adayların ''aslı astarı olmayan açıklamalarla halkı kandırmaya yönelik girişimler içinde olduğunu'' öne sürdü.

Bu kapsamda, içme suyunun kirli oluğu iddialarına yer verildiğini hatırlatan Özcan, açıklamasında, ''Adayın birisi çıkmış, Mersin suyunun kanserojen özellikte olduğunu söylemeye cesaret ediyor. Bu aday, iddiasını ispat edemezse müfteridir. Türkiye'nin en temiz suyu olmasının yanı sıra suyumuzun hiçbir tehlike ihtiva etmediği TÜBİTAK tarafından da tasdik edilmiştir'' görüşüne yer verdi.

Mersin halkının belediyecilik alanında 10 yıldır yaşanan gelişim ve değişimin devamını sağlamak adına 29 Mart'ta tekrar kendisini destekleyeceğine inandığını savunan Özcan, şöyle devam etti:

''Biz hayali projeler sunmadık. Hayata geçirdiğimiz tüm projeler, Mersin'in öncelikli sorunlarının çözümüne yönelikti. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde vadettiğimiz projeler de sağlam temellere dayanmakta ve stratejik planlama içinde yer almaktadır. Biz hiçbir zaman insanların zor durumlarını sömürerek siyaset yapmadık ve yapmayız da.''

AK PARTİ ADAYI EYİCEOĞLU

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Eyiceoğlu, hükümetin hastane yapmak istediğini, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ın ise buna ayak direttiğini'' iddia ederek, ''Bunun ihanet olduğunu'' bildirdi.

AK Parti seçim ve Koordinasyon Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, seçim çalışmalarını sürdüren Eyiceoğlu, Doruklu, Dalakderesi, Evrenli, Kepirli ve Çelebili köylerini ziyaret etti.

29 Martın Mersin'in kader günü olduğunu belirten Eyiceoğlu, yıllardır var olan çöp sorununun AK Parti hükümeti tarafından çözüldüğünü, ancak bunun başka kesimler tarafından sahiplenildiğini ileri sürdü.

Hastane yapımına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ın engel olduğunu iddia eden Eyiceoğlu, şunları kaydetti:

''Kente yapılacak bölge hastanesinin arsası için engel çıkaran CHP'li Özcan'ın yaptığı halkımızı hiçe saymaktır. Hükümet hastane yapmak istiyor, Büyükşehir Belediye Başkanı buna ayak diretiyor. Bu ihanettir. Siyaset, hizmet işi, yapamıyorsan bırakacaksın. Büyük düşüneceksin. Kendinin değil, kentinin menfaatlerini düşünerek çalışacaksın.''

DSP ADAYI AKTAY

DSP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Adil Aktay, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı içme suyundaki kirlilik iddialarını tartışmak üzere televizyon programına katılmaya çağırdı.

Aktay, yazılı açıklamasında, Mersin Su ve Kanalizasyon İşleri (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından içme suyundaki kirlilik iddialarının gerçeği yansıtmadığı yönünde yapılan açıklamayı ''üzücü'' olarak nitelendirdi.

Halkın sağlığıyla ilgili bir konuda görev ve sorumluluk üstlenmiş bir kurumun iddialara daha ciddi yaklaşmasını beklediklerini ifade eden Aktay, Özcan ve MESKİ yetkililerinden ana kolektörlerde ve dağıtım şebekesinde kullanılan pik ve asbest su borularının uzunluğunun kaç kilometre olduğunu, 600 kilometre uzunluğundaki şebeke borularının değiştirmek istemesinin nedenini ve Mersin'de kuyu suyu verilen hane sayısının açıklanmasını istedi.

Soruları yanıtlamaktan kaçınmanın Mersin halkına karşı yapılmış büyük bir saygısızlık olacağını iddia eden Aktay, açıklamada, ''Macit Özcan kaçma, çık karşıma. Su konusunu televizyonda tartışalım. Hem yalnız su konusunu değil, çöp sorununu, Mersin Belediyesi'nde ihale işlerinin nasıl yürütüldüğünü tartışalım'' ifadelerine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*