Hastane yolunda kaza

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Zonguldak'ta hasta taşıyan iki araç çarpıştı. Meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ilıksu mevkisinde meydana gelen kazada; Ereğli istikametine giden Ali Kantarcı idaresindeki 67 TF 915 otomobil ile Cemil Hırçın idaresindeki TH 703 plakalı araç ile çarpıştı. İki otomobilin de hasta taşıdığı öğrenilen ilginç kazada Ereğli'den Zonguldak'a sevk edilen babasını getiren Cemil Hırçın, Zonguldak'ta tedavi gören 6 yaşındaki oğlunu evine götüren Ali Kantarcı Ilıksu mevkiindeki virajda çarpıştı. Kantarcı'nın aracına çarpan Hırçın'ın kullandığı araç, hızını alamayarak şarampole uçtu. Araçta bulunan Ersin, Rıza, Mustafa ve Erdinç Hırçın yaralanarak Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Uygulama ve Ararştırma Hastanesi'ne kalırıldı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilirken, Jandarmanın olayla ilgili incelemesi sürüyor.

Olayın şokunu üzerinden atamayan Kantarcı, "Tam virajda aniden karşıma çıktı. Rüya gibiydi. Önümden ne geçti anlayamadım. Son anda direksiyonu kırdım, kırmasaydım burun buruna çarpışacaktık. Hızlı olduğu için arkadan çarpmasına rağmen şarampole uçtular. Çocuk da arabada uyuyordu. Verilmiş sadakamız varmış" dedi.

Öte yandan yeğeni Ali Kantarcı'nın büyük kaza atlattığını; kaza yapan iki tarafın da aynı köyden ve iki ailenin de hasta taşıdığını anlatan Mevlüt Kantarcı, "Yeğenim Zonguldak'taki oğlunu hastaneden alıp Ereğli'ye getiriyordu, diğerleri de hastalanan babalarını Zonguldak'a getiriyordu. Nasıl olduysa Zonguldak'a gelen araç, benim yeğenin üzerine doğru gelmiş o da çarpmamak için hamle yapmış. Sonra şarampole uçmuş. Allah'tan daha büyük olay yaşanmamış" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious